Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Folyamatban lévő építkezésnél...

Folyamatban lévő építkezésnél köteles vagyok-e kerítést húzni az épülő részre?

Figyelt kérdés

Férjem szülei 1988-ban vásároltak meg egy telket, amin elkezdték az építkezést. Akkor el is kerítették az építkezési oldalt a mezsgyén, a telek hosszúságának ¾ részéig, addig a határig ahol kezdődött a melléképület. A melléképületnek jelenleg a lábazata van meg, egyenlőre tovább nem építjük. A szomszéd telket megvásárló tulajdonos üzletet szeretne építeni, ehhez viszont teljesen zárt kerítéssel kerítené el a telket. Mivel a melléképület Nekünk – szabályosan – a mezsgyére épült Ő arra kér,hogy mivel a mezsgyére szeretné rakni a kerítést amit a lábazat miatt nem tud, azt a részt mi „építsük meg”, valami hasonló formátumban mint az Ő kerítése.

Az ingatlant mi el szeretnénk adni, de mivel haszonélvezeti joggal terhelt a haszonélvező nem járul hozzá. Érthető,hogy egy fillért sem akarok költeni rá.

Beszéltem az építéshatósággal is, ahol elmondták,hogy a kerítés az ingatlan építési részén az én kötelességem. Oldjam meg úgy,hogy a lábazat belső részére tegyem a kerítést, még ha ez csak formális megoldás akkor is.

Mi a véleményetek erről?Nem hivatkozhatok arra,hogy ez egy folyamatban lévő építkezés, ha keríteni akar tegye meg, de engem ne kényszerítsen erre?


2014. okt. 26. 15:47
 1/2 anonim ***** válasza:

Miért nem egyeztek meg,hogy haszonélvező eladja nektek a haszonélvezeti jogát mondjuk 15-20%-ig? Gondolom özvegyi haszonélvezet van rajta, annyit bőven megérdemelne.

Másrészt ezt lehet elkerülhetetlen de azt, hogy ti arra semmit ne költsetek évek alatt nagyon nem fogjátok tudni.

2014. okt. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nem özvegyi jog van rajta, a Szülők haszonélvezeti joga és eszük ágában sincs eladni. Igen, valóban kell rá költeni, de nagyobb kiadástól szeretnénk óvakodni.A kerítés pedig az lenne.
2014. okt. 26. 18:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!