Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit ér ma az eskü?

Mit ér ma az eskü?

Figyelt kérdés

A politikusok esküt tesznek, aztán mentelmi jogot kapnak és törvénysértéseket követnek el. A büntetésük 0.

Akkor mi értelme az eskünek? Így teljesen elértéktelenítik ennek jelentőségét. Én, ha valaki esküjét megszegi valaki, legalább ötszörös büntetést szabnék ki rá mint más nem esküdt emberre.



2014. okt. 10. 22:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez a baj..hogy semmit.

kalapács -becsúlet hüség vìtézség

keres rá youtubon fent van halgasd meg!!

2014. okt. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
én is így gondolom, ha már esküt tesznek akkor már legyen valami következménye ha megszegik azt
2014. okt. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Bele kellett volna venni az alaptörvénybe, hogy aki esküt tesz és esküjét megszegi, életfogytiglani börtönbüntetéssel sújtható.
2014. okt. 10. 23:05
 4/5 anonim ***** válasza:

"A politikusok esküt tesznek, aztán mentelmi jogot kapnak és törvénysértéseket követnek el. A büntetésük 0."


Nem egészen így van. (de így lehet rajta hőbörögni, ha ez a cél, ne is olvass tovább) Bármit elkövet az illető, ami politikus ellen eljárás indul, de ahhoz a mentelmi jogát fel kell hogy függessze a parlament, amit egy vizsgálóbizottság dönt el (kvázi előzetes bíróság) hogy felelősségre vonható-e a képviselő. Minden esetben amikor nem ilyen kamuszagú az ügy, hanem tényleg elkövetett valamit az illető, meg is vonják a mentemli jogot. Rengeteg ilyen példa van.

2014. okt. 11. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Tisztázzuk: nemcsak a politikusi eskü, bármely eskü pontosan annyit ér, amennyire a felek azt betartják/betartatják. Ahogy a szerződés is ennyit ér.

Ha tehát a politikus törvényt sért, azért teszi, mert tudja, hagyni fogják. A bűnöző, a drogdíler is azért teszi, amit tesz, mert azt reméli (pedig ő csak! reméli), hogy nem kapják el. Amint ez a remény (pláne a tudat) erősen lecsökken, a hibás magatartás is erősen csökken. A politikust például ilyen esetben el kéne zavarni. A népnek. Ők vannak többen. Ezt jobb helyeken tudják is magukról. Nálunk azonban, ellenkezőleg, tapsolnak neki.

Az első, klasszikus nyilvános törvénytelenséget 2008-ban követte el a jelenlegi kormánypárt, a tömeg zajos ünneplése és helyesése közepette. A vezetői akkor megtanulták: nem a törvénytelenség tilos, hanem annak dilettáns végrehajtása. Profi módon kell! Ezt teszik.

2014. okt. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!