Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kaphatok e ezért valamilyen...

Kaphatok e ezért valamilyen büntetést?

Figyelt kérdés

Belementem egy internetes munkába, ami emailek másolásáról szólt. Kifizettem a kért összeget, majd feladatom az volt, hogy adjak fel hirdetéseket, és akik jelentkeznek rá, pénzért küldjem el nekik azt a levelet, amit én is kaptam. Pár ezer forintot sikerült így összeszednem, nem volt sok megrendelésem, de mégis egy kis pénzhez jutottam. Viszont nem tartom ezt lehúzásnak, hiszen aki ezután belevág a dologba, egy megrendelő után máris visszakapja a befektetett pénzét, utána már csak haszna van, és nincs szó plusz fizetésekről vagy kötelezettségekről.

A minap egy nő írt nekem, hogy ez piramisjáték, és hogy milyen szemét vagyok, hogy ilyenekkel akarom lehúzni az embereket, és engem vádol az egészért, miközben én is ugyanolyan áldozat vagyok. Azt írta, már írt a rendőrségnek, szóval feljelentett, de nem tudom, jogosan kaphatok e ezért valamit ( bírság vagy hasonló ). Írtam neki, hogy köszönöm, amiért plusz egy gondot tett a vállamra, de válasz még nem érkezett.

Aki tudja, hogy mi lehet a maximális büntetés ez ügyben, vagy egyáltalán lehet e szó büntetésről, az írjon.


2010. jan. 21. 23:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Tudod mit kérdezd meg a munkaadót, aki már valószínűleg el is tűnt.
2010. jan. 22. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
a piramisjátékot büntetik,de azt nem tudom,hogy aki benne van azt is büntetik,vagy csak a szervezöt?
2010. jan. 22. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%

Te mit is kínálsz az érdeklődőknek?...

Fantasztikus jövedelmet, kényelmes munkalehetőséget!

"Legyen milliomos kényelmesen, kis munkával!"... :-P


Te is tapasztaltad, hogy ez BECSAPÁS, egy szó sem igaz belőle, soha nem leszel milliomos, pénzed is úgy lesz belőle, ha másokat hasonlóképpen becsapsz, mint ahogy téged is becsaptak!


Az nem mentség, hogy "engem is ugyanígy becsaptak, azért csinálom én is", mert nem törvényszerű, hogy neked is csalónak KELL lenned, mert téged is becsapott egy csaló...


IGEN!

Megbüntethetnek szélhámosságért, mert jövedelmező munkalehetőséget ígérsz embereknek anyagi ellenszolgáltatásért és az ígéreted nem valós, becsapás!

IGEN! Ilyenért jogosan megbüntethetnek!...


Javaslom, hogy fizesd vissza a panaszos hölgynek a pénzét és azonnal állj le ezzel a "munkával"!!!

2010. jan. 22. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

00:33-nak


A piramisjátékban a résztvevők is tevékeny szervezők (minden újabb belépőnek be kell szerveznie újabb tagokat).

2010. jan. 22. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ismerem ezt a "hálózatot". Én is érdeklődtem anno munka után, és kaptam egy mailt, hogy fizessek 600 Ft-ot, és küldik a "munkát". Utánanéztem, és (az eredetileg hirdetett gépelési munka helyett) pontosan arról lett volna szó, hogy másokból is csináljak ilyen módon hülyét.


Nos, kedves kérdező, a válaszom az, hogy igaza volt a hölgynek. Aki ezt a dokumentumot pénz fejében továbbküldi, azt már egyszer bepalizták, és ő is ilyen módon kíván lehúzni másokat. Tisztában van azzal, hogy amit hirdet, és a dokumentum valódi tartalma nem fedi egymást, és munka helyett mindenkit a többiek "beszervezésére" és lehúzására próbál rávenni.


Én büntetném az ilyesmit, de szerintem kicsi az összeg ahhoz, hogy foglalkozzanak vele. Te kérdező pedig máskor gondold át, hogy megéri-e az a pár ezer forint azt, hogy mások csaló hazug szélhámosnak tartsanak.

2010. jan. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A nevetséges az, hogy ez a nő nem fizetett semmit, egy tájékoztatót kapott csak, és kérdezés nélkül azonnal ilyen fenyegetésekkel állt elő. Akik fizettek is már, azok még soha nem panaszkodtak, hogy át lettek volna verve.

A szöveg, amire én is jelentkeztem valóban arról szólt, hogy milyen sok pénzt lehet összeszedni, de én átírtam, és az szerepel benne, hogy milliókat nem ígérek, csak egy kis plusz jövedelmet, ami igaz is.

Azzal nem foglalkozom, hogy ő minek tart engem, hiszen nem is ismerem, de nekem is meg van a véleményem az ilyenekről, hogy kérdezés nélkül, saját maga ítélkezik, ő eldöntötte magában, hogy én vagyok, aki ezt kitalálta, és egyből a rendőrséghez fordul.

Amúgy közel ötezer forintról van szó, és úgy tudom 10 vagy 20 ezer alatt nincs vádemelés.

Hát majd meglátjuk, mi lesz belőle, de leállok vele, mert a sok rosszmájú ember miatt valószínű a veszteségem nagyobb lesz rajta, mint a nyereségem.

Még egyszer köszönöm a válaszokat.

2010. jan. 22. 09:01
 7/8 A kérdező kommentje:

Kiderült, hogy nem is nőről van szó, ezt válaszolta a levelemre:

"Nem hölgy vagyok, hanem a hölgy férje, aki történetesen zsaru. Tehát nem kéne tovább bőszítenie."

Természetesen egyik levelet sem írta alá, akkor honnan kéne tudnom hogy ki ő?

Nyilván egy hülye bunkóval van dolgom, akinek csak azért nagy a szája, mert rendőr, és már azt hiszi, ezáltal mindenki felett áll.

Nem a rendőröket akarom ezzel minősíteni, nekem is van rendőr rokonom, de egyesek nem tudják hol a határ.

2010. jan. 22. 14:04
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem, te nem vagy áldozat. A piramisjáték szervezése pedig bűncselekmény. Amit csinálsz az pedig piramisjáték, mivel a rendszerben bevétel kizárólag az új belépők befizetéséből van.

Az utolsó, falusi, bicskás cigánynak nagyobb a becsülete a szememben, mint a magadfajtának.

2010. febr. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!