Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerintetek jogos, hogy ha...

Szerintetek jogos, hogy ha egy cég kényszertörléssel szűnik meg, a tulajdonos nem alapíthat új céget 5 évig, sőt tagja sem lehet?

Figyelt kérdés

Én 8 évig voltam becsületes vállalkozó. Mindig mindent befizettem, persze voltak hullámvölgyek, de kinek nem. Ilyenkor néha volt inkasszóm, de mindig kimásztam belőle. Ráadásul vállalkozó is kényszerből lettem, mert eredetileg alkalmazott voltam az üzletben, de a főnököm felajánlotta, hogy vegyem át, nekem meg épp nem volt más lehetőségem.

Ennyit az előzményekről. Kicsit úgy érzem magam, mint valami reffes, büntetett előéletű. Miért jó az államnak, hogy eltiltanak a lehetőségektől 5 évre? A tartozásomat így is úgy is ki kell fizetnem, az eljárási illetéket úgyis megfizettetik, akkor miért jó ez? A kisvállalkozók életét úgy lehetetlenítik el, ahogy csak tudják, elég egy hullámvölgy, vagy egy tartós betegség és máris képtelenség egyben tartani a dolgokat, főleg olyan vállalkozónak, aki máról holnapra él. Soha nem sumákoltam, nem csaltam áfát. Senki nem úgy születik, hogy profin tud vinni egy kis céget, az eddigiekből tapasztalva egy csomó mindent másképp csinálnék, ha lenne rá még lehetőségem. Bt-t újra nem csinálnék az biztos. De miért nem lehetek pl. egyéni vállalkozó, vagy másodállású kisadózó vállalkozó sem? Ugyanis a tevékenységem működni így, igény is van rá. Olyan érzés, mintha büntetnének ezzel, esetleg olyanba kényszerítenek, ami még rosszabb.

Szeretnénk már nagyon babát, de kétszer volt méhen kívüli terhességem, tavaly majdnem összejött, de akkor meg elvetéltem. Rá pár hónapra a férjem agyvérzést kapott.

Most kellene elmennem munkahelyre dolgozni, amikor az utolsó esélyem van, hogy teherbe essek, mert az időből is kifutok. Tehát én leszek az a tipikus eset, aki elmegy alkalmazottnak, majd rövid időn belül szülési szabadságra, amit a legjobban utálnak. Ez nem jó nekem sem és a munkaadónak sem. Miért nem vizsgálják át egyénenként az előzményeit a dolgoknak, miért kapja mindenki ugyanazt a "büntetést"? Mert az én esetemben mindenkinek az lenne a legjobb, ha folytathatnám a tevékenységemet, mert még gyerek mellett is képes lennék elvégezni. Igazságos ez így? Elnézést, ha hosszúra sikerült, ha nem olvastátok végig, az is elég, ha a fő kérdésre válaszoltok.


2014. szept. 24. 08:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Az igazság az egy kérdés, de valóban úgy van, hogy ha egy gazdasági társaságot csődbe jut és felszámolással megszűntetik, akkor a cégbíróság eltilthatja a vezetőt évekre, hogy gazdasági társaságnak tagja legyen, vagy vállalkozóként dolgozzon.


Az az elv, hogy az hitelezőt védik, nem az adóst.


A családi állapotod, meg a szociális körülményeid nem relevánsak ebben az ügyben.


Persze, lehet fellebezni, hogy legalább ne tiltsanak el.

2014. szept. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Befektetőket, szolgáltatást igénybe vevőket, üzlettársakat, munkásokat védik azzal, hogy ilyenkor pihenőre küldik a cégalapítókat. Szociális helyzeted, családi állapotod nem javítja a vállalkozási képességeidet, így ezt nem veszik figyelembe.
2014. szept. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Értem és belátom, hogy a törvény az törvény, nagy káosz lenne az országban, ha az egyikkel engedékenyebbek lennének, mint a másikkal és ha így is lenne, nagyon nehéz lenne megítélni, hogy ki kaphat újabb esély és ki nem.

Bár tudom hogy nem én jelentek potenciális veszélyt az általad felsoroltakra, de sokra nem megyek vele, hogy magam ezt így gondolom. Azért az 5 év az nagyon sok.

2014. szept. 25. 09:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!