Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha nem követtél el semmit de...

Ha nem követtél el semmit de még is terheltként beidéznek a bíróságra, akkor hivatkozhatsz arra"hogy a könnyű testi sértés mivel csak szándékosan követhető el (saját történetedből viszont kiderül hogy nem történt ilyen) arra a bíróság hogyan reagál?

Figyelt kérdés
2014. szept. 13. 15:28
 1/6 Koplárovics Béci ***** válasza:
Gondatlanságból is lehet, nem csak szándékosan.
2014. szept. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Vagy elhiszi a védekezésedet, vagy nem. Mivel nyomozati szakban sem hitték el (a konkrét eset részleteinek ismerete nélkül), ezért ne nagyon reménykedj, hogy a bíróság neked fog igazat adni.


#1 Könnyű testi sértésnél nincs gondatlanság, csak súlyos testi sértésnél.

2014. szept. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

mit értesz a nyomozati szakon?

rendőri intézkedés nem történt!

2014. szept. 13. 17:55
 4/6 anonim ***** válasza:
78%

A könnyű testi sértés (ha nincs halmazatban közvádas bűncselekmény, pl. garázdaság) alapvetően magánvádas eljárás, így a bíróság hatáskörébe tartozik az elbírálás. Ilyenkor nincs nyomozás, tehát a feljelentést, amennyiben a rendőrségen tették, rövid úton küldik a bíróságra. Persze ettől függően sor kerülhet nyomozásra, ha a bíróság erről rendelkezik.


Kérdező! Hivatkozni nyilván olyan formában tudsz, hogy vallomást teszel, és a vallomásodban előadod, hogy véletlenül történt a sérülés okozása. Nyilván, ha a bíróság nem tudja egyértelműen megállapítani a tényállást, tehát a sértett sem tudja más módon bizonyítani, hogy márpedig szándékosan bántalmaztad, akkor valószínűleg bizonyítottság hiányában megszüntetik az eljárást.

2014. szept. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
*... ettől függetlenül...
2014. szept. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A bíróság a szóbeliségen alapul. Áki "tanulja" a jogszabályokra hivatkozik, aki pedig "benne van" az tudja, hogy a szóbeliség a lényeg. Ha nincs kézenfekvö és egyértelmű bizonyíték, akkor a szavahihetőség fog számítani.
2014. szept. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!