Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Igaz nem tudnak behajtani...

Igaz nem tudnak behajtani elmaradt albérleti díjat és rezsitartozást azon akinek nincs bejelentett jövedelme és a szerződés sem közjegyzőnél íródott?

Figyelt kérdés

Kb 250.000 a rezsitartozás+ 7 havi albérleti díj.

Mire lehet számítani, ügyvéd először fizetési meghagyást küld a volt albérlőnek?

Majd ha nem veszi át... ?


2014. aug. 6. 18:28
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Pedig eléggé magadról beszéltél eddig :D
2014. aug. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Semlegesek akartam írni, hogy ne befolyásoljam a válaszokat.
2014. aug. 6. 21:27
 13/17 anonim ***** válasza:
Ha a fizetési meghagyást nem vitatja, akkor jogerőre emelkedik és végrehajtható. Az, hogy nem közjegyzőnél íródott a szerződés, az égvilágon semmit sem befolyásol. Ha nem hagyják elévülni, akkor az idők végezetéig végrehajtható.
2014. aug. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 tetro ***** válasza:
Az idők végezetéig húzható... Ha nincs jövedelme, akkor szerintem ezt behajtani szinte lehetetlen...
2014. aug. 7. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Ha van szerződés, akkor be lehet hajtani.

A gond ott van, ha nincs legalább két tanú által aláírva, sem ügyvéddel/közjegyzővel hitelesítve-ellenjegyezve.


Behajtani belehet, a szerződés az szerződés. Csak lehetnek tanúmeghallgatások, ezen felül más kérdés, hogy a NAV-felé elmaradt fizetnivalók fel fognak merülni.


JA! A jog elsősorban azt védi, aki birtokolja az ingatlant. Hiába vagy a tulajdonos, ha a bérlő lakik a lakásban. Ha nem lehet megegyezni, egyértelmű jogi út...

2014. aug. 7. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Egy fillér hasznom nem származott a kiadásból, albérletet sem fizetett.

Ott rontottam el, hogy kaució nélkül beköltözhetett.

Azt kértem, hogy legalább a ki nem fizetett rezsit rendezze.

Úgy költözött el, hogy meg volt beszélve egy időpont amikor megyek és ők a rezsielmaradást rendezik, üresen találtam a házat.

Pár házzal odébb mentek másik albérletbe.

Tanúm van bőven.

Sokaknak röhögve mondta el, hogy úgy kell nekem.

2014. aug. 7. 10:11
 17/17 anonim ***** válasza:

nem tudom most ki lehetsz, az elejen, nyilt a bicska, nekm is van kinn, draga tanulopenzed volt, linkeljek, hogy lehet nem/minimalisat bukni?! (azt bukod ha a csalo hejett rendes lakod lett volna csak)

ertektargyai vannak? segelyt kap nem?

2014. aug. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!