Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 18 éves kor alatt végezhető...

18 éves kor alatt végezhető olyan munka, ahol az illetőn keresztül történik a pénzmozgás? (Pl. Pénztáros)

Figyelt kérdés

Példának okáért egy kis mozgóbüfében lehetséges olyan munkát végezni 18 év alatt, ahol mondjuk többek között én szolgálom ki a vevőket, ezáltal én kezelem a pénztárgépet és így a pénz is rajtam keresztül folyik be/megy ki?

Erre kell valamilyen engedély, vagy anélkül is végezhető ilyen tevékenység?



2014. aug. 5. 00:17
 1/4 anonim ***** válasza:
32%
végezhető, csak nem alkalmaz senki 18 alattit mert nincs büntetőjogi felelősség
2014. aug. 5. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hogy érted azt, hogy "nincs büntetőjogi felelősség" ?
2014. aug. 5. 08:53
 3/4 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz az elsővel, nem ért hozzá. Büntetőjogi felelősség 14 éves kortól van főszabály szerint (Btk. 16. §), míg munkaviszony a 2012. évi I. törvény 34. § (2) bek. alapján 16 éves kortól - iskolaszünetben 15 éves kortól - létesíthető.

Szóval igen, végezhető.

2014. aug. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen 2.válaszoló! :)

Azt hittem, hogy csak 18év felett végezhető ilyen munka...de akkor nem kell hozzá valamilyen papír vagy nyilatkozat vagy hasonló, hogy ilyen munkát végezzek?

2014. aug. 5. 22:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!