Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogy lehet, hogy felmentették...

Hogy lehet, hogy felmentették a pedofilt?

Figyelt kérdés

Lécci olyan írjon,aki ismeri a konkrét történetet.

Tolnán volt egy pedofil nagymama,meg a nagybácsi meg valami ismerősük és megerőszakolták a vak kislányt.A hírekben is benne volt.Tök nagy felhajtás lett belőle.

Erre kit látok múltkor az utcán?A pedofil nagybácsit...ugyanis ejtették a vádat...

Ez mégis hogy történhetett meg?


2010. jan. 11. 14:02
 1/4 anonim ***** válasza:
89%

1: a kívülálló számára a büntető eljárás nembiztos hogy érthető.. mert pl Te sem voltál ott a tárgyaláson, nemtudod milyen bizonyítékok szólnak ellene, vagy mivel védekezett.. és énsem voltam ott, a médiának pedíg nem mindíg kell hinni. lehet igaz lehet h nem.



2:

honnan tudod h épp nem folyik e eljárás elle és mondjuk korára való tekintettel szabadlábon védekezhet? mert én ezt is valószínűnek tartom..


3: ha megalapozott volt a tényállás, elítélték volna, ha nem eléggé megalapozott akkor nem.. a mai jogszolgáltatás ugy működik (nem csak nálunk, egész európában), hogy inkább hagy futni 99 bűnöst, minthogy 1 ember ártatlanul kerüljön börtönbe.. ez egy általános elv, ezen kár vitatkozni..

2010. jan. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
87%

kiegészítve az elöttem szólót...


pl. úgy, hogy a sértett (gondviselője) nem akart tárgyalást.


a nemi erőszak (életkortól függetlenül), megrontás, szemérem elleni erőszak stb. a bűncselekmények azon kategóriájába tartoznak, ahol a rendőrség nem nyomozhat hivatalból, illetve az ügyészség nem kezdeményezhet bírósági tárgyalást az áldozat (gondviselője) beleegyezése nélkül.


(kivétel amikor az elkövető, a szülő, gondviselő, tanár stb. a nagymama nem ez a kategória, a nagybácsi meg főleg nem)


egyszerűen arról van szó, hogy nem kötelezhetik az áldozatot arra, hogy végigvigyen egy kétes végeredményű, megalázó stb. tárgyalást.


a konkrét esetre nem emlékszem, de lehet, hogy itt is az történt, hogy valaki leadta a drótot a rendőrségnek, meg csinált némi média visszhangot, majd az áldozat (gondviselő) úgy gondolta nem kell nekik ez az egész és így megakadt a dolog.


Megjegyzés:

Nemrégiben volt itt egy kérdés, amiben valaki azt kifogásolta, hogy ő feljelentett egy pedofilt (miután nem tudta rábeszélni az áldozatot és családját a feljelentésre), mire a rendőrség elutasította a nyomozást és most neki hamis váddal, meg becsületsértéssel kell szembenéznie... (és szerintem még olcsón megúszta azt figyelembe véve, hogy egy gyerek "f@rkával kívánta verni a csalánt")

2010. jan. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
64%
Ha felmentették, az jogállamban azt jelenti, hogy nem követte el azt, amivel vádolták. Vagy szerinted a te véleményedtől függ, hogy ki bűnös és ki ártatlan?
2010. jan. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem én döntöm el,hogy ki a bűnös és ki nem.

Csak én itt élek és mindenki tudja,hogy mi történt.A nagymamát pl. a munkahelyemről vezették el anno a rendőrök.

Csak meglepődtem,hogy összefutottam az emberrel az utcán.

De egyik ismerősöm most szólt,hogy állítólag heti rendszerességgel megveri valaki(amivel amúgy egyáltalán nem értek egyet)

Én csak arra voltam kíváncsi,hogy aki esetleg konkrétan tudja,hogy mi történt az válaszolna-e a kérdésemre.

2010. jan. 11. 16:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!