2008 januarban vettuk fel es 2009 Julius 7-en fizettuk vissza a devizahitelunk utolso reszet. Nekunk jar-e visszaterites, beleferunk a visszafizetesi datummal az 5 evbe?
Azt azért nem árt tisztázni, hogy elég sokan vettek fel azért devizahitelt, mert meglehetősen jó üzlet volt. Amíg meg nem szalad a ló, az is maradt.
Elég sokféle devizahiteles van, nem szabad ezt összemosni. Jó néhányan igen remekül jöttek ki ebből a buliból, és jó néhányan önhibájukon kívül katasztrófával végezték. Ez azért két eltérő módon kezelendő eset.
Úgy gondolom, aki 2009-ben még képes is volt visszafizetni, különösen előnyös helyzetbe került (jó árfolyam, még jobb kamatok), rendkívül méltánytalan lenne további előnyökre szert tennie a valóban kiszolgáltatottak kárára.
a devizahitel még most is jó üzlet.
egyrészt van árfolyamgát, másrészt ha nem lenne, akkor sem lenne annyi a törlesztőm, mintha ugyanezt a hitelt forint alapon vettem volna fel. (mondjuk én nem is 150-es árfolyam alatt vettem fel, hanem 167-en)
akik igazán megszívták, azokon viszont nem nagyon lehet segíteni. ők ugyanis a befektetéssel (pl. lakástakarék) kombinált hitelesek.
mivel ők eleve úgy indultak neki a hitelnek, hogy a konstrukció miatt ugyanakkora törlesztőrészlettel kb. kétszer akkora hitelt vettek fel, mint a normál hitelesek, rajtuk kb. semmi sem segít.
Ne hallgass a trollokra.
Olvasd el a 2014. évi XXXVIII. törvényt és megtudod az igazságot.
Az 1. § (5)-(6) bek. foglalkozik az elévüléssel.
A polgári jog ha tisztességtelenség miatt megtámadható a szerződés, akkor a tudomásodra jutástól 1 évig pert indíthatsz pert. Kártérítési igényt 5 évig érvényesíthetsz, de ha nem tudtál a kártérítésre való jogosultságodról, akkor 5 éven túl is indíthatsz pert, de már csak a tudomásodra jutástól számított egy éven belül. Ezt nevezik nyugvásnak.
A devizahitelesek esetén a fenti törvény 1. § speciálisan úgy szabályozza az elévüléssel kapcsolatos szabályokat, hogy (6) bekezdés szerinti követelés elévülése e törvény hatálybalépésének napjától a 3. § (5)bekezdése és a 4. § (3) bekezdése szerinti külön törvényben meghatározott időpontig nyugszik.
Feltételezem, hogy neked eddig hivatalosan nem volt tudomásod arról, hogy az árfolyamrés, és az egyoldalú kamatemelés tisztességtelen, ezért esetedben a tudomásodra jutás a törvény kihirdetésének napján kezdődött, és az egy évig tartó nyugvás helyett a nyugvást majd egy külön törvény fogja szabályozni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!