Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért tiltott jelkép a vörös,...

Miért tiltott jelkép a vörös, ötágú, (csúcsával felfelé) álló csillag, mint a kommunizmus jelképe?

Figyelt kérdés

2014. júl. 17. 23:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Tegyél ki egy ilyet a házad tetejére és megtudod ;)
2014. júl. 17. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
53%

Nyilván mert a rengeteg áldozatot követelő kommunista diktatúrát reprezentálja.

Persze nekik szabad:

[link]


De ha Német Országba masíroznának a katonák ma horogkeresztes zászlók alatt, a világ zsidósága verné a nyálát. Látszik hogy ki nyerte a háborút, meg kik kezébe van a hatalom.

2014. júl. 17. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

#2:

"Nyilván mert a rengeteg áldozatot követelő kommunista diktatúrát reprezentálja. "


Akkor a keresztények keresztje miért nincs betiltva? Hiszen a keresztény diktatúra is rengeteg áldozatot követelt, ráadásul a kb. 50 helyett közel 1500 éven keresztül tartott.

2014. júl. 17. 23:47
 4/11 anonim ***** válasza:
Lehet mert az elég sokat változott a sötét középkor óta. De ebben nem tisztem véleményt alkotni.
2014. júl. 17. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
25%
A kereszténység nem változott semmit. Nézd meg mi volt a szent könyvük akkor, és mi ma. Legfeljebb bevertük az arcát, ezért visszavett a hangerőből.
2014. júl. 17. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
#4: A kommunizmus is sokat változott Magyarországon az 50 éve alatt. Mégis tiltott a jelképe.
2014. júl. 18. 00:28
 7/11 anonim ***** válasza:

A baloldali haladó mozgalmak sorsa végül az orosz-szovjet kommunizmusba fulladt.

A kapitalista világ boldog, hogy véget ért a hidegháború, a világ megosztottsága és a szegény, a nincstelen emberek csak sajnálkozhatnak, hogy sorsuk jobbra fordulásában immár nem reménykedhetnek, illetve egyénileg talán igen, de mint tömeg, erről többé szó sem eshet.

A kiszolgáltatottságra, a nyomorra jól felhívja a figyelmet, hogy a világ vezető hatalmában, az USA-ban három millió a hajléktalanok száma és az életszínvonal mindenhol romlik.

A vallások előretörésének ez egy magyarázata, a reményt keresik az emberek egy jobb életre, vagy ha másképpen nem megy, a haláluk után, mert a semminél az is több.

A győztes világrendszer persze, hogy betiltotta a vörös csillagot, megjegyzem, azt én sem sajnálom, mert faramuci volt az élet alatta, de azt, ami előidézte, az emberek jobb élet utáni vágyát, azt respektálom és annak igénye továbbra is fennáll, egészen addig, amíg a felmerülő társadalmi problémákat nem orvosolják.

Egyenlőre erről szó sincs és a változások a tömegeknek csak rosszat hozhatnak, ez így volt mindig és ezután is így lesz, nincs mit tenni.

Ha nagyon vágysz utána, vegyél egy Heinekken sört, azon továbbra is megcsodálhatod, de mint a néphatalom jelképe soha nem volt valóságos.

Szerintem volt jó is abban a rendszerben, de mivel nem volt életképes, magától is megbukott.

Talán egy idő elteltével jobban lehet majd róla beszélni, ahogyan a Francia forradalomról, amiről el lehet mindent mondani: szabadság, egyenlőség, testvériség, volt a szép jelszó, de mégis nyakazták a népet, egymást és akit csak értek a diktatúrák hívei.

Egyszer talán pártatlanul lehet elemezni a kommunizmus történetét is, de a szent magántulajdon világában ezt nem lehet elvárni, mert akinek van valamije, annak azt eszében sincs megosztani a többivel, hiszen valószínűleg amúgy is a rovásukra szerezte.

Megbukott a vörös csillag reménye, de az igény azért tovább él és azt már nem elégíti ki a vallás csalóka ábrándja, legalább is az értelmesebbek körében, amivé a világ válik, legalább is úgy tűnik, hogy válni fog.

2014. júl. 18. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A komenizmus leszerepelt, hiába erőlködsz, mosdatod.
2014. júl. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem sokat értettél meg abból, amit írtam. Én utáltam azt a rendszert, egyáltalán nem mosdatom, a lehető legrosszabbat mondom róla, azt, hogy miatta nem lehetett rendes megoldása ennek a kérdésnek.
2014. júl. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Nem sokat értettél meg abból, amit írtam. Én utáltam azt a rendszert, egyáltalán nem mosdatom, a lehető legrosszabbat mondom róla, azt, hogy miatta nem lehetett rendes megoldása ennek a kérdésnek."


Ki mondta, hogy neked szólt?

2014. júl. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!