Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan tudok megengedettnél...

Hogyan tudok megengedettnél nagyobb kést szállítani?

Figyelt kérdés
Most kezdtem el tanulni szakácsnak, és hordozgatnom kéne magammal a szakácskéseimet gyakorlati helyre, iskolába. Tudtommal a megengedett hossz a 8 cm, de ezek ugye 20 cm fölött vannak. Ha igazoltatnak és esetleg belenéznek a táskámba és meglátják nem szeretnék belőle bajt. Eddig egy konyharuhába tekertem őket, de félek hogy esetleg ez nem elég.
2014. jún. 26. 14:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Elcsomagolva. Szakácskéseket készletben, tokkal együtt árulják. De külön is lehet hozzá venni tokot.
2014. jún. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Megfelelő tokba vagy táskába, dobozba tartod akkor nem kötnek beléd, max megkérdik minek van nálad. Amikor zsebben vagy kézben van nagyobb kés az ami nem szabad.
2014. jún. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy, hogy azt a kést egy verekedést feloszlatva szedi ki a hatóság a kezedből, vagy egy utazótáskában elcsomagolva a szakácsruhád mellett egy szimpla igazoltatáskor.

Utóbbi esetben biztos nem szólnak érte.

2014. jún. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 kovpet ***** válasza:

A vonatkozó jogszabályból (175/2003. (X. 28.) Korm. rendelet):


3. §


(1) Jogszabály eltérő rendelkezése hiányában tilos a közbiztonságra különösen veszélyes eszközt közterületen [...] birtokolni. [...]


Nem vonatkozik az (1) bekezdésben foglalt tilalom

[...]

b) azokra a rendeltetésszerűen munkavégzés, sport, hagyományőrző tevékenység, a vadászati törvény hatálya alá tartozó vadász által végzett vadászati tevékenység során vagy a szokásos életvitel körében használt eszközökre,


ba) amelyeknek közterületen, nyilvános helyen, valamint közforgalmi közlekedési eszközön való birtoklása indokolt és


bb) amelyek esetében - a tényleges munkavégzés vagy tevékenység során történő használaton, a szükséges szállításon kívül - az eszköz birtoklása vagy szállítása rejtve, a szokásos módon becsomagolva, szétszedve vagy zárt tárolóeszközben történik;



Magyarul: ha szakácsnak tanulsz vagy szakács vagy, akkor teljesen nyugodtan viheted magaddal a késeid. A "szokásos módon becsomagolva" szerintem lefedi a konyharuhával való betekerést.

2014. jún. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az az igazság, hogy külön nem akarok neki venni valamilyen késtokot, vagy kés táskát, mert nincs erre pénzem, meg összesen max 2 késem van. A kérdés egyébként úgy jutott eszembe, hogy nemrég mentem haza a keletinél, és igazoltattak a rendőrök, akkor kérdezték van-e nálam szúró-vágó eszköz. Akkor nem volt nálam, csak elgondolkodtam utána hogy ha nálam lett volna, akkor baj lett volna belőle.
2014. jún. 28. 15:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!