Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Önvédelmi fegyver tartására...

Önvédelmi fegyver tartására milyen jogszabályok vonatkoznak?

Figyelt kérdés

szükséghelyzet esetén vehetünk-e ilyet, és kell-e hozzá igazolni,h.jogos az igényünk...engedélyt hol kell/lehet beszerezni?



2008. júl. 29. 13:27
 1/8 A kérdező kommentje:
más önvédelmi eszköz is érdekelne alternatívaként...
2008. júl. 29. 13:29
 2/8 anonim válasza:
71%
én úgy tudom, a lőfegyver mindig engedélyköteles, vizsgázni kell a használatából, nyilvántartanak, mint fegyvertartót és egy tesztet is elvégeztetnek veled, amiből megpróbálják megtudni, nem vagy-e pszichológiailag alkalmatlan erre a felelősségre. És igen, meg kell indokolni, mire és miért kell, de úgy tudom, nem ellenőrzik, csak leírják. Ha nem lőfegyverre gondoltál, hát, az engem is érdekelne, lehet -e pl nunchakut hordani csak úgy magamnál az utcán...
2008. júl. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

az előttem válaszoló nagyjából jól körvonalazta az eljárást. (fegyverhasználati vizsga /elmélet és gyakorlat/, orvosi és pszichológiai vizsgálat)

arra azonban felhívnád a figyelmed, hogy ngayon aapos indokodnak kell lenni, hogy kapj engedélyt, és az előttem szólóval ellentétben azt alaposan ellenőrzik!

az engedély kiadásának aránya kb. 10:1 (tíz kérelemből egyet hagynak jóvá)

bizonyos foglalkozások esetében az engedélyt automatikusan megadják. (ogy. képviselők, polgármesterek, bírák és ügyészek- de pl. a fegyveres testületek tagjai részére már nem jár automatikusan az otthoni fegyverviselési engedély)

2008. júl. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

más önvédelmi eszközök esetében a flóbert fegyverek bejelentési kötelezettséggel bírnak.

minden esetben szükséges előfeltétel a büntetlen előélet. (pontosabban: erőszakos cselekményért elítéltek eleve nem kaphatnak engedélyt, más, pl. gazdasági bűncselekményért elítéltek esetleg, de nem túl jó pont az elbírálásnál a büntetett előélet :)

2008. júl. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Itt az egész, mazsolázz:

[link]

2008. júl. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2008. júl. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
szóval ha elkap a rendőr a nuncsakuval a hónom alatt, megbüntethet.
2008. júl. 31. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

[link]

Itt kérdezősködj!

2009. dec. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!