Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A xx. kerületben milyen...

A xx. kerületben milyen jogszabályok vonatkoznak a társasházépítőkre?

Figyelt kérdés

A telek szomszédunk akinek a másik utcáról van a bejárata ma aláiratott velem egy lemondást amin nem állt semmi konkrét szöveg csak a blabla.Mindenki aláírta itt a szomszédságban mert mondta, hogy az elővételi jogunkról mondunk le ő éppen társasházat akar építettni.Én úgy írtam alá, hogy odaírtam "Az elővásárlási jogomról mondok le".Hozzáteszem ez így nem ált a papíron.Nem ált azon semmi.

Bár esküdözött, hogy nem lessz felénk erkély de ugye nem is teheti, hogy úgy építi a házat? Ez 2 külön utca a 2 telek egymásnak háttal van.Nem akarom még azt is nézni, hogy 2-3 erkélyből bámulnak a számba.Amúgy van esetleg valami rendelet a társasházakkal kapcsolatosan, hogy hány órától hány óráig dolgozhatnak? Augusztusban fogok szülni kb épp akkor tájt kezdik el bontani azt a böhöm nagy házat és utána meg felhúzzák a társasházat.Már most elegem van...:O(


2008. ápr. 14. 17:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Egy társasházépítő 0 órától 24 óráig dolgozik. De a hatályos rendeletek alapján általában 7-9 órától 18-20 óráig dolgozhat. (Mindenhol más.)

Azonban egy bejelentésre ő bírságot fog kapni. A bírság összege arányaiban sokkal kevesebb, mint a kötbér és banki késedelmi kamat, vagyis neki teljesen megéri bevállalni a bírságot amit a "túldolgozásért" kap.


Úgyhogy sok jóval nem kecsegtetlek, inkább abban bízz, hogy hamar felépül, és jogszerűen fog felépülni.

2008. ápr. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, és az erkéllyel kapcsolatosan nem tudsz nekem segíteni?Ugye nem nézhet a hátsó telek szomszédra erkély se ablak se semmi.

Várom a válaszod.

Üdv

2008. ápr. 15. 08:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!