Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az állam miért nem járul...

LACI115 kérdése:

Az állam miért nem járul hozzá az alap temetés költségeihez? (többi lent)

Figyelt kérdés

Egy ismerösöm most hunyt el 60 évesen. Egész életán át fizette a nyugdijbiztositást. Nyugdíjat már nem fog kapni.

Ilyen esetben az állam miért nem járul hozzá az alap temetés költsééhez legalább. A 42 éven át fizetett pénzből bőven jutna belöle.



2014. máj. 17. 17:58
 1/6 anonim ***** válasza:
77%

Érdekes elgondolás...egyébként meg van temetési segély...nem sok de van.

Én a nyugdíjakat is úgy kezelném, mint egy takarék betétet.

Ha nyugdíjba menetel előtt hal meg valaki szerintem a befizetett pénzt vagy annak egy részét jó lenne ha lehetne örökölni.

2014. máj. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%

"A 42 éven át fizetett pénzből bőven jutna belöle"

A 42 éven át fizetett pénz már sehol sincs meg: szétosztották az éppen aktuális nyugdíjasoknak. Tudomásul kell venni: jelenleg nincs saját megtakarítás az állami nyugdíjbiztosításban, a nyugdíjjárulék "kidobott" pénz, semmi nem marad meg belőle a nyugdíjasnak. Nyugdíja a befizetett pénztől függetlenül csak akkor lesz, ha az akkori fiatalabbak majd fizetnek járulékot.

2014. máj. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szociális temetés néven keresd!
2014. máj. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A helyzet az, hogy a nyugdíjjárulékokat úgy számítják, hogy megnézik mennyi a magyar átlagéletkor, tehát kb mennyi ideig kell majd folyosítani az összeget. Sajnos ez az ő szerencsétlensége, hogy nem az átlag túlsó felére "esett". Ez egy olyan dolog amit mindenkinek el kell fogadnia- am ahogyan mondták van szoc. temetés.
2014. máj. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Dudok Andrásné ***** válasza:
100%
Amit irsz nagyon is helyánvaló lenne,bizony a mai volágban pl. az én korosztályomból is sajnos sokan meghalnak, mielőtt megöregednének.Amit az előttemszólók irtak,bizony az nem ugyanaz! Az a 10 ezer szoc.segély, amit temetési gyanánt ma adnak semmi,a szociális temetést meg ugyan már???Bizony én is 60éves vagyok,41 év szolgálati idő után legalább ha normális nyugdijat nem,58.075.ft-ot kapok, legalább rendes temetést elvárhatunk magunknak????!!!!
2014. máj. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Mindenkinek ment a zöld kéz.

2014. máj. 19. 11:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!