Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehet egy ilyen dologból...

Lehet egy ilyen dologból büntetőügy?

Figyelt kérdés
Kaptam tegnap egy levelet: Idézés tanú részére. Na már most nem emlékszem, hogy valamivel kapcsolatban nekem tanúskodnom kéne, kivéve egy dolgot. Kb 3 hónapja egy részeg csávó fetrengett a melóhelyemmel szemben az árokban, már majdnem az úttesten. Kihivtam a rendőrséget, elkérték az adataim stb. Lehetséges, hogy most emiatt keres meg a rendőrség? Ebből lehetne büntetőügye a részeg fószernak???

2014. máj. 17. 17:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Valószínüleg csak szabálysértése lesz. Azért idéztek be, mert te voltál a bejelentő.
2014. máj. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen, lehet. De ennyiből abszolút nem derül ki, hogy milyen ügyből kifolyólag hívtak be. Mondjuk nagy segítség lenne, ha leírnád, hogy milyen "betűkód" szerepel az idézés bal felső sarkában az ügyszám végén. Ha "bü", akkor büntetőügy, ha "szabs", akkor értelemszerűen szabálysértés.
2014. máj. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
13080/248-10/2014. bü. Ez az ügyszám, és ez van a vegén.... Mert ha nem ez, akkor fogalmam sincs miért kereshetnek....
2014. máj. 18. 00:45
 4/4 anonim ***** válasza:
Hidd el, sokszor nincsenek tudatában az emberek annak, hogy bűncselekmény tanúi voltak, vagy legalábbis valamilyen információval rendelkeznek valamiről, még azt nem is tudják, hogy bűncselekmény történt.
2014. máj. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!