Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez a sokak által irigyelt...

Ez a sokak által irigyelt angliai álommunka? Így bánnak kinn a magyarokkal?

Figyelt kérdés

Több ilyen szervezet is fel lett számolva a közelmúltban, ez egyik a sok közül, érdemes elolvasni, hogy milyen szöveggel csaltak ki embereket, majd miket műveltek velük.

Ez a nagy álommunka lehetőség külföldön, amit itt is sokan mondanak, hogy ki kell menni mert ott lehet boldogulni, aztán majd sokan ilyen emberek kezei közt találják magukat.


[link]


[link]



2014. máj. 14. 15:37
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

utolsó, és ez a baj, hogy a nagy többség mikor kiér egy külföldi munkára ezekkel a körülményekkel szembesül, hogy szószerint rabszolgának tartják, és feketén alkalmazzák, éhbérért.

nálunk még a román munkások is jobban élnek!

2014. máj. 14. 16:52
 12/15 anonim ***** válasza:
95%

"Ez a sokak által irigyelt angliai álommunka?"


Te komolyan azt hiszed hogy csak ilyen munkák vannak Angliában?


"Ez a nagy álommunka lehetőség külföldön, amit itt is sokan mondanak, hogy ki kell menni mert ott lehet boldogulni, aztán majd sokan ilyen emberek kezei közt találják magukat."


Tanulság: vagy te beszéld a helyi nyelvet elfogadható szinten vagy legyen ott kezdetben egy megbízható(!) ismerős aki beszéli. Ha ezek közül egyik sincs akkor ostobaság kimenni. Értem hogy el van keseredve de tervezni akkor is kell. Miből fogok kezdetben élni? Hogy fogom megértetni magam? Készen állok e egyáltalán erre az egészre? Satöbbi satöbbi.

A sok naiv és meggondolatlan ember miatt olyan jó a dolguk ezeknek a férgeknek.

Plusz lehet hogy újdonság de a világon mindenhol kihasználják a tudatlan embereket, ez nem kizárólag magyar jellegzetesség.

2014. máj. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

"sajnos a többség nylevtudás nélkül vág bele"


Ez a baj! Milliószor meg lett mondva, hogy KELL a nyelvtudás! Anélkül nagy eséllyel átvernek, kihasználnak! Én jól beszéltem mikor kijöttem, volt szakmám, láss csodát, nem mosogattam, takarítottam, stb, hanem vállalkozó vagyok a saját szakmámban. Aki kijön csak úgy, az persze hogy így jár. Aki nyelvet nem beszéli, képzetlen, az mégis mi a fenét vár? Kánaánt?

2014. máj. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Hetes: egy szóval sem mondtam hogy nem reálszakokra gondoltam (tudósból is gyógyszerész, vegyész, biológus) de elég sok szakma van a mérnökökön kívül is, plusz kiemeltem, hogy a hiányszakmák a kelendőek - nyilván nem bölcsész-szakok ezek, nem mondtam egy szóval se ilyet.

Szerintem elbeszélünk egymás mellett.

2014. máj. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
100%
Én is beszéltem olyannal aki 800!fontot fizetett egy lyukért mert átverték, nem tudott angolul aláírta a papírt így meg volt kötve a keze. Éppen ezért túlóráznia kellett autómosóban ahol a mosószer akkor volt jó keverésben ha már nem marta fel a betont... Vérző orrú, vért köhögő munkatársak között napi 14-16 órában. Én ezzel szemben kimentem és másnap minőségellenőr voltam egy autó alkatrész gyártó cégnél(nem a beosztás a lényeg hanem hogy emberi körülmények közt dolgoztam szakma nélkül elsőre). Különbség? Én tudok angolul az említett személy pedig nem tudott... Ennyire egyszerű. Ha nem beszéli a nyelvet ne menjen külföldre dolgozni.
2014. máj. 15. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!