Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a pénzbüntetést átváltják...

Kisharkály kérdése:

Ha a pénzbüntetést átváltják elzárásra és jogerőre emelkedik ki tudom még fizetni a pénzbüntetést elzárás alatt vagy előtte?

Figyelt kérdés

2014. máj. 9. 09:07
 1/9 anonim ***** válasza:
59%
Nem, ha nem fizetted be a pénzbüntetést, és nem kezdeményezted az átváltását közmunkára, akkor elzárásként teljesíted. Nem alakíthatod egyiket sem vissza, korábban kellett volna.
2014. máj. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
jelenleg egy multi cégnél dogozok közmunka sehogy nem jönne össze még semilyen határozatot nem kaptam csak érdekelne , hogy hogy is van ez valójában. :)
2014. máj. 9. 09:30
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem érted, közmunkára sem válthatnád már át. Írtam korábban kellett volna, ez így már nem megy. Szabálysértésről van szó gondolom.
2014. máj. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
értem én ezt megértem.... de még 3-havival vagyok elmaradva + amit fizetek abból a kisebb összeget fizetem mert volt egy 250-k + 50-k és az 50-k az csak 4-k val kell fizetni egy árva felszolitó levél nem érkezettmég idáig. köszi azért a választ.
2014. máj. 9. 09:45
 5/9 anonim ***** válasza:
A pénzbüntetés és tartozás között, pont a végrehajtás különbözik. Más a két dolog célja is, az egyik célja a büntetés, a másik jogos követelés behajtása. Amúgy a közmunkát minden esetben szabadidőben kell végezni, nem pedig munkaidőben és nem annak rovására, legközelebb érdemes megfontolni.
2014. máj. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
nah ez úgyvan, hogy ha megkapod a jogerős határozatot arrol h a pénzbüntetésedet átváltosztaták elzárásra, akkor kell kapjál egybehívólevelet, hogy mikor hány órakor és hol kell megjelenjél a börtönbüntetés megkezdéséhez, ha abban az időpontban nem jelensz meg, akkor elrendelik az elővezetésedet, ha bebukol tehát elkapnak akkor bevisznek, de az utolsó percig ki tudod fizetni a büntetést ha van annyi pénzed, hameg már bent vagy ha valaki kifizeti neked a hátralévő összeget akkor azonnal szabadúlsz, de mindez ha jól emlékszem a papirokra is rá van írva. Nálam volt lyan h jöttek a rendőrök értem h vigyenek, de volt éppen annyi pénzem, és kifizettem, ígynem vittek.....de volt olyan is hogy három nappal azután h be kellet vna vonuljak elkaptak, és bevittek, de ha lett volna annyi pénzem akkor kifizethettem volna és nem kellett vna menjek. Közmunkára ilyenkor viszont már nem birod átváltoztatni, erröl lekéstél, vagy kifizeted vagy leülöd ;)
2014. máj. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Utolsó jól írja, ha bíróság ítélte pénzbüntetés megfizetésére, de pénzbüntetést fokházban letöltendő szabadságvesztésre változtatják át és nem elzárásra. Ha ez pénzbírság szabálysértési eljárásban, akkor változtatják át elzárásra. Az más eset.
2014. máj. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

AZ ELSŐ VÁLOSZOLÓ MIÉRT ÍR HÜLYESÉGEKET??!


nem ártana tájékozódni talán, mielőtt válaszolunk egy adott kérdésre, mert ez így... etikátlan, hiszen tudatosan félretájékoztatsz, tévedésbe ejtesz valakit!


A HATÁLYOS JOGI SZABÁLYOZÁS SZERINT A PÉNZBÜNTETÉS BÁRMIKOR (!) KIFIZETHETŐ AZ ÁTVÁLTOZTATÁS UTÁN IS!


SŐT, HA MÁR JÖNNEK ÉRTED - mert teszem azt, nem vonultál be a kijelült BV-intézménybe a meghatározott időpontban - még AKKOR IS BEFIZETHETED, ÉS HA MÁR BENT VAGY A FOGDÁN, AHOVÁ ELŐÁLLÍTOTTAK, akkor is - felhívhatsz valakit, hogy fizesse be helyetted, vagy hozzon be pénzt neked, és igen, KIKÍSÉRNEK A POSTÁRA a rendőrök, hogy befizethesd a csekkedet, illetve ha már bevonultál, akkor is BÁRMIKOR BEFIZETHETED, és máris szabad vagy!


és ami a lényeg:


MINDEZ BENNE VAN AZ ÁTVÁLTOZTATÁSRÓL RENDELKEZŐ BÍRÓI VÉGZÉSBEN IS TÁJÉKOZTATÁSKÉNT!!!!! csak el kell olvasni.

2014. júl. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
ja bocsánat, látom, már leírta előttem valaki - ment is érte a plusz -, csak annyira kiakasztott, hogy szerencsétlent itt paráztatja, meg hogy "előbb kellett volna megfontolni, bla, bla..." ilyeneket miért kell írni?! ki az, aki szórakozásból halmozza a pénzbüntetéseket? annyira nehéz elképzelni, hogy valaki szimplán csak naív volt, meggondolatlan, vagy olyan szorult helyzetben, amiből nem látott más kiutat, mint hülyeséget csinálni?? miért kell látatlanban ítélkezni, miért nem lehet egy kis empátiával megközelíteni más baját - és mindenek előtt: miért kell válaszolni, ha mindez hibádzik az embernél? miért kell kétségbeesésbe hajszolni azt, akinek amúgy is van baja elég?!
2014. júl. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!