Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerintetek létezik ma bárhol...

Szerintetek létezik ma bárhol a világban gondolatbűnözés, és ha igen, hol és miért bűn a gondolat?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy ma megbüntethetnek-e valakit azért mert a felső vezetés szerint nem úgy gondolkodik, ahogy az elvárt?

Aki olvasta Orwell 1984-ét, tudja mire gondolok.


2009. dec. 21. 18:14
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
79%
Észak-Koreában nagyon is el tudom képzelni, és ha ott, akkor valószínű több helyen is, de hirtelen csak az jut eszembe. kinyírnám magam, ha ott kéne élnem.
2009. dec. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
70%

Igen, Orwell. :) Jó kis könyv.

Gondolatbűnözés azonban nincs.

Maximum, az előre megfontolt, tervezett bűncselekmények lehetnének szerintem, melyeket tettek követnek.

2009. dec. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
86%
Ellenőrizhetetlen. Amúgy jó könyv!
2009. dec. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van az előttem szólónak, tényleg ellenőrízhetetlen, de egy dolog biztos. Zseniális az 1984!
2009. dec. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
83%
Gondolatért sehol sem lehet büntetni, hiszen nem lehet ellenőrizni. Viszont bizonyos országokban a kimondott szavakért már komoly büntetésre lehet számítani. De ha jobban belegondolok, ez a regényben is hasonlóan van, nem? Már régen olvastam, de ott is inkább a megnyilvánulások alapján lesz valakiből gondolat bűnöző, nem? Bocs, már régen olvastam, javítsatok ki, ha tévedek.
2009. dec. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Igen a megnyilvánulások alapján döntik el a hatalmon állók, hogy amit az egyén tett az a rendszer megdöntése érdekében tette vagy sem. Előbbi minősül gondolatbűnözésnek.

Akkor így teszem fel a kérdést: elítélnek-e embereket napjainkban csupán azért, mert rájuk bizonyíthatják: tettük oka a rendszer megkérdőjelezése, amiben élnek?

2009. dec. 21. 19:02
 7/23 anonim ***** válasza:
87%
Igen, ez laginkább Észak-Koreára jellemző, ott állítólag elég könnyen munkatáborban találja magát az ember. Ami még derék dolog tőlük, hogy nem csak a "gondolatbűnözőt", hanem közvetlen hozzátartozóit is elviszik, azon az alapon, hogy "gyökerestül kell kiirtani a problémát", meg hogy "a vérükben van a bűnözés". Szóval ehhez képest még az Orwelli világ is emberséges ebből a szemszögből. Ennyire durván ezt máshol nem csinálják, de azért hasonló a helyzet Mianmarban és Türkmenisztánban is.
2009. dec. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
41%

nme lehet belelátni az emberek

gondolataiba


Darth Vader

2009. dec. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
49%
*nem
2009. dec. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
48%
Van. Pl.: Holokauszt-tagadásért börtön jár.
2009. dec. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!