Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mennyi forint a büntetése...

Mennyi forint a büntetése ilyenkor?

Figyelt kérdés
ha egy felnőtt dolgozó ember aki nem jár iskolába csak dolgozni, de mégis diákbérlettel utazik a buszon (táv:10km) dolgozó bérlet kb10ezer forint lenne a diák bérlet kb 1000forint, és ha elkapják az ellenőrök akkor mennyi forint büntetést kell fizetnie ?

2014. ápr. 11. 20:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Az ki van írva általában a buszokra, vagy a sofőrnél, vagy valahol az ablakon. Ha jól emlékszem, legutóbb én ilyen 7-8k körüli összeget láttam.


Ha számol az ember jobban megéri így "csalni". :D

2014. ápr. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
igen pont ezért kérdeztem mert érdemesebb csalni mint rendesen megvenni :D
2014. ápr. 11. 20:32
 3/6 anonim ***** válasza:
Miért lenne érdemesebb? A büntetést minden alkalommal ki kell fizetned mikor elkapnak. Tehát ha nem kapnak el vagy csak egyszer akkor "megéri" de ha már kétszer lebuksz egy hónapban akkor rosszabbul jártál.
2014. ápr. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
3# természetesen én is így gondoltam, életemben még csak egyszer találkoztam buszon ellenőrökkel nem fiatal vagyok már :)
2014. ápr. 11. 21:05
 5/6 anonim ***** válasza:

# 3:

Ez az. Nagyon ritkán járnak ellenőrök, úgyhogy nagyon is megéri (nem, nem miatta/miattunk tart ott a tömegközlekedés, ahol).

2014. ápr. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Fejér megyében nagyon menő manapság a büntetés!

Ha nincs bérleted, hamissal utazol akkor 8000 Ft,

ha diák bérlettel utazol, de nincs nálad diák, vagy valami és be tudod mutatni adott helyen akkor 1500 ft! De a diákhoz kell igazoló szelvény is.

Tehát veszel diákjegyet, valakinek akinek van érvényes diákja, ráírod a számát aztán ha megbuksz az ellenőrzésen akkor kölcsönkéred a diákot egy órára amíg bemutatod és ezután leperkálod az 1500 FT-ot! :)

2014. ápr. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!