Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogosan érvel ezzel a ténnyel...

Jogosan érvel ezzel a ténnyel a férjem testvére? Hozzáértő emberek válaszát várom, vagy aki már volt hasonló helyzetben.

Figyelt kérdés
A férjem testvére igényt tart a szülői házra ajándékozás jogcímen. Kérdezte a férjemtől hogy lemondana-e az ő javára a házról. Mi lemondanánk szívesen, ha kapnánk egy reális összeget érte. Fel lett becsültetve a ház és 5 milló 800 ezret ér. Szerintünk sokkal többet érne, mert rendes, nem elhanyagolt kocka családi ház melléképülettel, kerttel egy kisvárosban. Sajnos ennyit állapított meg az értékbecslő. Nos, a testvér kivásárlása esetén ennek az összegnek a fele járna meg a férjemnek azaz nekünk. Viszont ő csak 2 millót akarna adni, olyan ürüggyel, hogy a férjem már kapott 1 millió forintot 7 évvel ezelőtt az apjától, amit ő nem kapott, és így csak 2 millió jár. Szerintünk ez gerinctelenség és ennyiért nem fogunk lemondani a házról. Akkor inkább senki nem kap semmit. Az igazsághoz hozzátartozik az is, hogy hiába vettek fel apósomék 1 millió forintot annak idején a férjemnek segítve lakásvásárlásban, viszont utána még 5 évig ott élt velük és havi szinten 20.000-ért bevásárolt nekik és 12.000ft-ért vette szintén havi szinten a gyógyszereket anyósomnak mivel ők fizetik az 1 milliót. Úgy gondolom hogy ez megint nagy szemétség volt, de mindegy.A lényeg hogy a többszörösét vissza fizette a férjem az 1 milliónak, így jogtalanul érvelnek ez mellett. Igaz hogy a férjem "kapott" 1 milliót de az öccse akkoriban egy fillért nem áldozott a szüleire. Tehát mondhatjuk hogy a férjem kapott is meg nem is.
2014. ápr. 5. 10:57
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Kérdező az, hogy férjed már akkor "felvett hitelt" amikkor nem telet neki rá,és nem tudott csokit venni neked miért az apa hibája?
2014. ápr. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Miért mindenki a férjemet hibáztatja? Normálisak vagytok ti? Ennyit az emberek igazságérzetéről. Már bánom is hogy feltettem ezt a kérdést ide. Egy ügyvéddel akartam ezt megbeszélni, de tegnap este szóltak a sógoromék telefonon hogy ilyen terveik vannak. Gondoltam hogy itt hátha valaki mond valami érdemlegeset. Egyébként egyik testvér sem lakik a szülői házban csak a szülők.
2014. ápr. 5. 11:45
 13/19 A kérdező kommentje:
Nem mondtam hogy az apa hibája, de mivel a FIA, ennyi lehetett volna benne hogy amikor szarban van a gyereke, akkor nem teszek rá még egy lapáttal és legalább hagyok neki egy kis időt hogy talpra álljon, mert az ő pénze nélkül is meg tudnak lenni elég jól.
2014. ápr. 5. 11:48
 14/19 anonim ***** válasza:

Neked sincs igazság érzeted kérdező csak a saját vélt igazadat hajtod. Különben te is látnád, hogy az amit szüleinek ott élve fizetett csak saját költségei voltak.

Máskülönben meg neked mi közöd hozzá. Majd a testvérek lerendezik egymást között, az a pénz jogilag úgyis a férjed különvagyona még házasság alatt is.

2014. ápr. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Ti vagytok a gusztustalanok tisztelet a kivételnek, amiért ennyire nekem támadtok és a férjemnek. No comment!
2014. ápr. 5. 11:52
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Jogilag a férjed testvérének van igaza, öröklés esetén az 1 millió miatt tényleg csökkenne az a rész, amit férjed kap az örökségből. Jelenleg nem tudsz igazából mit csinálni, férjed apja akár oda is ajándékozhatja a házat sógorodnak, próbáljátok valahogy békésen megoldani ezt a helyzetet, pereskedésnek nem lenne jó vége.
2014. ápr. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
89%

Kedves kerdezo,

Akkor kerdez meg egy ugyvedet, es legyszi ird majd meg ide, hogy mi az allaspontja. Szereny velemenyem szerint is a sogornak van igaza es en biztos siman belemennek a helyetekbe, pedig hidd el jol jonne az a plusz penz is, de az igazsagerzetemet batana.

2014. ápr. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Köszönöm, az érdemi választ és belátom hogy sajnos van benne valami. Mindenképp megkérdezek azért egy ügyvédet is. Azért akartunk volna többet, mert nekünk ebből 25%-ot le kell adózni ha rajta akarjuk hagyni a számlán. Így viszont már alig marad valami. Üzenem a többi bunkónak hogy példát vehetnek az utolsó válaszról. Csak véleményt, tanácsot kértem, normális hangnemben, nem pedig mocskos módon való ítélkezést. Köszönöm!
2014. ápr. 5. 13:02
 19/19 anonim ***** válasza:
arányaiban én elfogadnám örömmel, Nálunk 100 millió az örökség, de ha kifizetne 40-et bátyám, elfogadnám. betenném a kincstárba a saját vagyonom mellé. évi 5,7 százalékra, kitermelné a bukót 2 év alatt.
2014. ápr. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!