Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogosan érvel ezzel a ténnyel...

Jogosan érvel ezzel a ténnyel a férjem testvére? Hozzáértő emberek válaszát várom, vagy aki már volt hasonló helyzetben.

Figyelt kérdés
A férjem testvére igényt tart a szülői házra ajándékozás jogcímen. Kérdezte a férjemtől hogy lemondana-e az ő javára a házról. Mi lemondanánk szívesen, ha kapnánk egy reális összeget érte. Fel lett becsültetve a ház és 5 milló 800 ezret ér. Szerintünk sokkal többet érne, mert rendes, nem elhanyagolt kocka családi ház melléképülettel, kerttel egy kisvárosban. Sajnos ennyit állapított meg az értékbecslő. Nos, a testvér kivásárlása esetén ennek az összegnek a fele járna meg a férjemnek azaz nekünk. Viszont ő csak 2 millót akarna adni, olyan ürüggyel, hogy a férjem már kapott 1 millió forintot 7 évvel ezelőtt az apjától, amit ő nem kapott, és így csak 2 millió jár. Szerintünk ez gerinctelenség és ennyiért nem fogunk lemondani a házról. Akkor inkább senki nem kap semmit. Az igazsághoz hozzátartozik az is, hogy hiába vettek fel apósomék 1 millió forintot annak idején a férjemnek segítve lakásvásárlásban, viszont utána még 5 évig ott élt velük és havi szinten 20.000-ért bevásárolt nekik és 12.000ft-ért vette szintén havi szinten a gyógyszereket anyósomnak mivel ők fizetik az 1 milliót. Úgy gondolom hogy ez megint nagy szemétség volt, de mindegy.A lényeg hogy a többszörösét vissza fizette a férjem az 1 milliónak, így jogtalanul érvelnek ez mellett. Igaz hogy a férjem "kapott" 1 milliót de az öccse akkoriban egy fillért nem áldozott a szüleire. Tehát mondhatjuk hogy a férjem kapott is meg nem is.
2014. ápr. 5. 10:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
57%
De gusztustalan az egész. Még él az apuka, de már azon megy a vita, ki üti ki az aranyfogát? Könyörgöm, nem halt még meg! Mi lenne ha ezt ő döntené el? Ha felesbe adja a gyerekeknek, akkor fele-fele, ha azt mondja fiam te már kaptál egymilliót, most annyival kevesebbet kapsz a házból, akkor a fele mínusz egymillió.
2014. ápr. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
A férjem testvére akarja megszerezni a házat és ő kezdeményezte ezt az egészet. Az apa pedig belement. Szerintem te kihagytál egy részt "Az igazsághoz hozzátartozik az is, hogy hiába vettek fel apósomék 1 millió forintot annak idején a férjemnek segítve lakásvásárlásban, viszont utána még 5 évig ott élt velük és havi szinten 20.000-ért bevásárolt nekik és 12.000ft-ért vette szintén havi szinten a gyógyszereket anyósomnak mivel ők fizetik az 1 milliót. A lényeg hogy a többszörösét vissza fizette a férjem az 1 milliónak, így jogtalanul érvelnek ez mellett. Igaz hogy a férjem "kapott" 1 milliót de az öccse akkoriban egy fillért nem áldozott a szüleire. Tehát mondhatjuk hogy a férjem kapott is meg nem is." Ha ez jogos, akkor nincs igazság a földön.
2014. ápr. 5. 11:25
 3/19 A kérdező kommentje:
Ja és annak az 1 milliónak semmi köze a mostani ügyhöz. Annak idején szó se volt arról hogy akkor majd ennyivel kevesebbet kap a házból a férjem. Ha ez ki lett volna akkor találva, akkor nem kellett volna az az 1 millió.
2014. ápr. 5. 11:27
 4/19 anonim ***** válasza:
18%
Ha családon belül képesek vagytok egy saját testvérrel pénzen szarakodni, akkor a férjed a egy görény, én már rég elváltam volna.
2014. ápr. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Kilakik a házban,mert ha a testvér akkor mire mentek egy tulajdon részel más lakásában? Senki más nem fogja megvenni a ti részeteket ha nem a testvér. Szerintem örüljetek a 2 milliónak azt is ingyen pénz.

Különben meg ha az apa akar köt vele eltartási szerződést aztán a férjed egy fillért nem örököl.

2014. ápr. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
58%
Kérdező én hasonló helyzetben először a férjem akasztanám fel, azután pedig magam amiért hozzá mentem.
2014. ápr. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

" még 5 évig ott élt velük és havi szinten 20.000-ért bevásárolt nekik és 12.000ft-ért vette szintén havi szinten a gyógyszereket anyósomnak mivel ők fizetik az 1 milliót"


És valamivel pluszba beszállt a rezsibe is? Mert az hogy felnőtt ember otthon él, és fizet 20 ezret kajára meg 12 ezret rezsire semmi plusz az csak a saját költségeinek fedezése.

2014. ápr. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Már ne is haragudj de úgy látom neked sincs jó igazság érzeted. Itt aki a görény az a férjem testvére, hogy 1 millión szarakodik ilyen ürüggyel. A férjem apósoméknak már TÖBBSZÖRÖSEN visszafizette azt az 1 milliót!! Ezt miért nem lehet megérteni? Ez már mind el van felejtve? Akkoriban már a férjem barátnője voltam és alig maradt egy kis pénze minden hónapban, mert az anyjáékra kellett költenie. Nem tudtunk elmenni szinte sehova, mert nem volt annyi pénze a férjemnek. Nem mertem kérni tőle egy csokit se, mert nem tudtam hogy van-e pénze rá vagy nincs. Ez ám a hála! Soha nem mondták volna a szülei hogy fiam, most ne adjál ennyit, mert nekünk is van saját keresetünk. Hozzáteszem nem kevés.
2014. ápr. 5. 11:39
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Itt apádnak kell hogy jó igazságérzete legyen, és leüljön a két fiával, és elossza az örökséget.
2014. ápr. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
41%
Kérdező baromi gusztustalanok vagytok.
2014. ápr. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!