Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi lesz azzal a BKV büntetésse...

Mi lesz azzal a BKV büntetéssel, amit eldob az ember és a lakcímkártyát nem is adda le?

Figyelt kérdés

Barátomnak nincsen lakcímkártyája, mert hol az egyik asszonynál hol a másiknál, hol pedig munkásszállón él. Az ellenőrök a rendőrökkel elkapták az 1-esen és kénytelen volt odaadni a személyijét, de a lakcímkártyát nem, így azt mondta, hogy nem tudják hol lakík így semmi sem lesz, mert nem találják meg


Utána eldobdta a csekket amit kapott, hiába mondtam neki, hogy aznap még tartsa meg, mert nem bűntethetik meg többet egy nap, ő kidobta. Mi lesz a büntetés sorsa ? Gondolom semmi? Csendesen elévűl 5 év alatt?


2014. márc. 28. 16:52
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Nem érted a lényeget.

Mindegy, hogy átveszed-e, elég ha küldi. Akkor már újraindul az elévülési idő.

Természetesen legalább ajánlott levélnek kell lennie, hogy nyoma is maradjon a szándéknak.

A postaládába dobott, egyszerű levelek - na az komolytalan kategória, azok figyelmen kívül hagyhatók.


Túl egyszerű volna, ha kölcsön kérnék tőled, aztán elég volna kibekkelni 5 évet - és voilá - már nem is tartozom.

2014. márc. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Nem érted gyerek. Az egyszerű levél amit csak bedob a póstás az lehet ajánlott is és sima levél, de annak nincsen nyoma, hogy átvetted, csak ha aláírod a tértivevényt a póstással a helyszínen vagy a póstán és az visszamegy a feladóhoz.


Mi nem nyitunk ajtót a póstásnak, már csak azért sem mert melózunk akkor, de ha otthon gépezünk, akkor sem, mert nem akarunk adni bórravalót, így nem írunk alá BKV-s levelet. A kiküldött póstai értesítőt pedig felhasználjuk a finom toalettpapír alá keményítőnek, így gyakorlatilag nincsen nyom semmi. Kivéve az a nyom, amit mi hagyunk az értesítőn használat után :D

2014. márc. 29. 15:04
 13/17 anonim ***** válasza:

Nem kell, hogy átvedd. Elég, ha azt tudja bizonyítani, hogy ő elküldte. Akkor már nem évül el. Mit nem lehet ezen érteni?


(Én értem, hogy ez nem kielégítő válasz számodra, hogy nem ezt akarod hallani, de a tények makacs dolgok. A vitát lezártnak tekintem.)

2014. márc. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Gondolom a segílykés csekket bezzeg azonnal átveszed.
2014. márc. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Az nem elég ha elküldte, mert az ajánlottnak van tértitevénye, aztat meg alá kel írni. Az kell, hogy az ember megkapja, ha csak küldi az nem jelet semmit, mert nem kapta meg, de a haverom meg nem lakik sehol, nincs hova elküldeni. Bankszámlára kapja a segélyt


Segélyt azért veszi át, mert az jár, abból él meg az ember és a BKV csekk, meg nem fair

2014. márc. 29. 19:18
 16/17 anonim ***** válasza:

Oké.

Nem én vagyok az az ember, aki nem ismeri el, hogy tévedett:

"A 2014. március 15-én hatályba lépő új Polgári Törvénykönyv (2013. évi V. törvény) megváltoztatja az elévülés szabályait. ...

Az új Polgári Törvénykönyv az elévülést megszakító körülmények között már nem említi a követelés teljesítésére irányuló írásbeli felszólítást. Míg eddig minden egyes írásbeli felszólítás megszakította az elévülési időt, azaz az elévülési idő mindegy egyes alkalommal meghosszabbodott 5 évvel, ez a törvényi lehetőség a jövőben már nem adott. "

[link]


Illetve egy esélye még van a BKV-nak (BKK): megszakítja az elévülést

"a követelés kötelezettel szembeni bírósági eljárásban történő érvényesítése, ha a bíróság az eljárást befejező jogerős érdemi határozatot hozott" - azt nem tudom, hogy a bíróság a haverod nélkül is hozhat-e határozatot.



Ui: Jó pap holtig tanul.

2014. márc. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Tévedsz. Az ember a munkából él, és a segélynek sem kéne járnia, a dolgozó emberek adójából. Ergo mi tartunk el téged, és még nem szégyellsz bliccelni sem.
2014. márc. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!