Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi lesz azzal a BKV büntetésse...

Mi lesz azzal a BKV büntetéssel, amit eldob az ember és a lakcímkártyát nem is adda le?

Figyelt kérdés

Barátomnak nincsen lakcímkártyája, mert hol az egyik asszonynál hol a másiknál, hol pedig munkásszállón él. Az ellenőrök a rendőrökkel elkapták az 1-esen és kénytelen volt odaadni a személyijét, de a lakcímkártyát nem, így azt mondta, hogy nem tudják hol lakík így semmi sem lesz, mert nem találják meg


Utána eldobdta a csekket amit kapott, hiába mondtam neki, hogy aznap még tartsa meg, mert nem bűntethetik meg többet egy nap, ő kidobta. Mi lesz a büntetés sorsa ? Gondolom semmi? Csendesen elévűl 5 év alatt?


2014. márc. 28. 16:52
1 2
 1/17 anonim válasza:
91%
tb szám alapján megtalálják az ember ellen indul eljárás nem a lakcíme ellen...benézte a cimborád
2014. márc. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
95%
Ja, alaposan megszívta, mivel a kamatot is ráverik.
2014. márc. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Én mondtam neki, hogy megtalálják és ráverik a kamatot is, de azzal érvelt, hogy azt se tudják hol lakik, mégis hogy találják meg. Régen gyűjtötte a BKV-s csekkeket, de az asszony ráripakodott, hogy a lakásába ne gyűjtsön csekkeket és azóta kidobja helyben. Sok ilyenje volt már


Nincsen bevétele és a segélyből nem vonhatnak semmit sem. Állítólag egy év múlva lesz nyugdíja, akkor?

2014. márc. 28. 17:03
 4/17 anonim ***** válasza:
18%
Én nekem van jó pár büntetésem az elmúlt 10 évben,és soha nem küldtek semmit.Igaz máshova vagyok belejentve.Szóval nem kell parázni.
2014. márc. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Köszi :-) Már nem parázok, sőt lehet jövő hónaptól én se veszek bérletet
2014. márc. 28. 18:32
 6/17 anonim ***** válasza:

Az elévülés lényege, hogy akinek követelése van nem törődik a behajtással.

Ha az 5 év alatt csak 1 felszólító levelet küld (akár úgy is, hogy nem jut el a címzetthez), a tartozás továbbra is fennáll.

2014. márc. 28. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Nem szoktunk átvenni BKV-s leveleket
2014. márc. 29. 12:40
 8/17 anonim ***** válasza:
Nem is kell átvennetek, elég ha kiküldik. És nem fog elévülni.
2014. márc. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
ha kiküldik semmit sem számít, tértivevénnyel kell igazolni hogy átvettük, mert kilophatták a ládából vagy a póstás elhagyta. Ha már átvettük a postán és aláírtuk a tértit, akkor az nem évűl el, de mi nem szoktunk aláírni meg átvenni BKV-s papírokar. Csak eldobjuk a levelet bontatlanul és a póstai értesítőt pedig toalettpapírnak használjuk vagy ha üres a másik fele, arra írjuk a bevásárolni valót
2014. márc. 29. 13:00
 10/17 anonim ***** válasza:
Dik mán jól küdöd tesó.
2014. márc. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!