Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehetne ezért feljelentést tenni?

Lehetne ezért feljelentést tenni?

Figyelt kérdés

Egy gimnáziumi osztályról van szó.Leírom az esetet:

Az történik folyamatosan,hogy a tudtom nélkül 2 gyerek állandóan fényképezget engem(már kezd betelni a pohár,többször is megkértem őket szépen,hogy hagyják abba,de nem voltak hajlandók),és szerkesztgetik a képeket,+ mutogatják pár embernek.

Ma egyik órán már sokadszorra megcsinálták ezt:Felém tartották a kamerát szándékosan(most csak az egyik),és fotózgatott,megkértem szépen,hagyja abba,erre elkezdett rúgdosni.Én visszaütöttem neki,erre a másik (a társa,aki még szokott fotózgatni) elővette a telefonját,és felvette,ahogy az a gyerek visszarúg,én meg megint visszaütök,magyarul verekedést kamerázott le,és utána még azt is,ahogy elmegyek onnan,hiába kértem,nem hagyta abba.

Szóval ezért tehetnék feljelentést?Ha igen,milyen következményei lehetnének?


2014. márc. 14. 15:44
 1/5 Agent Cooper ***** válasza:

Március 15. után már lehet feljelentést tenni! Ugyanis módosul a Ptk., és onnantól fénykép készítéséhez beleegyezés szükséges. Ennek hiányában megvalósulhat a személyes adattal visszaélés!

"Btk. 219. § (1): Aki a személyes adatok védelméről vagy kezeléséről szóló törvényi rendelkezések megszegésével haszonszerzési célból vagy jelentős érdeksérelmet okozva

a) jogosulatlanul vagy a céltól eltérően személyes adatot kezel, vagy

b) az adatok biztonságát szolgáló intézkedést elmulasztja,

vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."

2014. márc. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Következménye milyen súlyos lehet egy ilyennek?Mert ugye ez már többszörös,nem egyszeri.Esetleg iskolából való kirúgás/pénzbírság?
2014. márc. 14. 16:02
 3/5 anonim válasza:

"A személyhez fűződő jogok megsértését jelenti a más képmásával vagy hangfelvételével kapcsolatos bármiféle visszaélés. Képmás vagy hangfelvétel nyilvánosságra hozatalához az érintett személy hozzájárulása szükséges.

A képmással és a hangfelvétellel való visszaélés nemcsak az engedély nélküli nyilvánosságra hozatal útján valósulhat meg, hanem a felvétel készítésével is, ha valaki az érintett engedélye nélkül készít felvételt és hogy az illetőt erről nem tájékoztatja."


Ha jól értem fiatalkorúakról van szó, így ha az illető személyek büntetlenül találkoznak szembe a vádakkal akkor szerintem első intésként legfeljebb fél év/1 év próbára bocsátást és felügyeletet kapnak. Nem kizárt a pénzbírság.

2014. márc. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Agent, az új Ptk. csak a bírósági gyakorlatot foglalja törvénybe, eddig is ugyanúgy megvalósult a visszaélés már a felvétel elkészítésével.
2014. márc. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egy fiatalkorú körülbelül csak egy figyelmeztetést kap, tárgyalás mellőzésével ilyenért. Szerintem ezt a pedagógusoknak kell megoldani, vagy szülőnek, nektek.

Elindítasz egy ilyen feljelentést, beidéznek, feljelentést megteszed stb elmegy vele egy csomó pénz, és utána meg a pofádba röhög, mert olyan enyhe büntetést kapott. A visszaélést pedig lehet meg sem valósítja, ha nem rakja ki a képet sehova, csak a telefonjában tárolja.


Sokat változott a világ tudom, de én megpróbálnám elérni azt, hogy a diákok az iskolában ne használhassák a mobiltelefonjukat. Adják le szépen reggel, oktatás után pedig vegyék fel.

Mikor én voltam iskolás, még nem nagyon volt mobiltelefon, de létezett például kártya. Ha órán meglátott a tanár, hogy nem figyeltél, akkora sallert levágott, hogy nem mertél visszakérdezni, otthon meg nem merted elmondani, mert a szülő adta a másikat. Most megint le fogtok pontozni biztos, ezen kijelentéseim miatt, de szerintem régen nagyobb rend volt, és jobban szerette mindenki azt a rendszert. Én azt vallom, hogy az én gyerekemnek is hasítson le egy fülest a tanár(nő), ha nem tud viselkedni a gyerek, persze nem mindenki előtt megalázva, de tudja mi a rend. Ilyet manapság kevés szülő enged meg a tanárnak, utána meg csodálkozik, hogy miért ilyen neveletlenek a mostani fiatalok.

2014. márc. 15. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!