Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Fegyvertartási engedélyt...

Fegyvertartási engedélyt hogyan lehet pontosan szerezni?

Figyelt kérdés

Az egész procedúra érdekelne.

Indoklásként, hogy miért akarom, elfogadható lenne az, hogy a családom biztonsága érdekében?

Ez igaz, és nem azért kell, mert milyen vagány egy fegyver. Mostanában egyre több betörés van a környéken.



2014. márc. 8. 20:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%

védelemből kb sehogy.


eljársz lőni egy lőtérre. beiratkozol hozzájuk, fizeted a tagsági díjadat, indulsz versenyeken és pár év múlva kaphatsz ajánlást tőlük, hogy saját sportlőfegyvered lehessen.


Akkor még leteszed a vizsgákat, kialakítod a fegyver tárolási helyét és utána lehetőséged lesz vásárolni és tartani.


gumis, gázfegyvert engedély nélkül tarthatsz otthon.

2014. márc. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%
Épp pár napja volt egy videó és egy cikk erről az Indexen, hogy tulajdonképpen igazi lőfegyvert konkrétan csak a politikusok tarthatnak otthonukban.
2014. márc. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
27%
gondolod ez jó ötlet lenne? föleg ebben az országban ? egyfolytában lődöznének.az itt élők kezébe nagyon veszélyes dolog lenne csak úgy éles lőfegyvert adni,nincs meg hozzá a kellő kultúra!gondold el,te is minden nap le kéne lődözz egy tucat hulladékot,mert itt az emberformák nagyrésze selejt.
2014. márc. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
28%

Ha már "kultúráról" szólnak felettem, érdemes emlékezni arra, hogy bizonyos "kultúra" miket követ el lőfegyver nélkül is. Akkor képzelheted, hogy mi lenne, ha fegyverük lehetne.


A kérdésre is válaszolva, és szintén a "kultúra" által ihletve legegyszerűbb és leggyorsabb, ha lopsz vagy hamisítasz egyet. Ha már fegyver kell, biztos nem öreg néniket akarsz vele átkísérni a forgalmas úton, tehát ha egyik dologtól nem riadsz vissza, a másiktól sincs értelme. Ha önvédelemre kell, járj inkább küzdősport edzésre, sokkal többet ér, és szórakoztatóbb is. Ráadásul társaság is, ami szintén jót tehet.

2014. márc. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

[link]



Egy meglehetősen hosszadalmas, idegesítő és nagyon drága procedúra árán lehet csak otthon lőfegyvered, sportcélra még reálisan szerezhetsz is, otthonvédelemre az is alkalmas. Önvédelemre meg jó lesz a gázpisztoly. Viszont éles lőfegyvert önvédelemre nem adnak senkinek, sőt, mostanában nagyon szeretik bevonni az engedélyt azoktól is, akiknek a foglalkozásukból adódóan beláthatóan nagy esélyük van arra, hogy komoly atrocitás érje őket. Szóval sokkal olcsóbb és egyszerűbb, ha veszel valami gumis szerszámot otthonra (legjobb a HDM, igaz az drága, de az Omerta, Onesta is életképes döntés) meg egy gázpisztolyt az utcára. Csak forgótárasat, a legjobb az RG59 vagy a Record Chief. A viselésükhöz kell engedély, de az alanyi jogon jár, jóval olcsóbb és kevesebbet kell vele szívni.


[link]

2014. márc. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat

és ugye légfegyvert (puskát, pisztolyt) azt lehet tartani engedély nélkül is?

2014. márc. 9. 23:29
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A 7,5J torkolati energia alatti légfegyver szabadon tartható otthon, engedély nélkül. Csinálsz egy vadászvizsgát és tarthatsz otthon éles lőfegyvert. Végigjártam én is minden legálisan elképzelhető utat, végül rájöttem: Vadásznak születtem, így hát levizsgáztam...
2014. márc. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A légfegyver lófaszt sem ér önvédelemre. Nincs semmilyen stophatása. Amit a leggyorsabban beszerezhetsz és a legtöbb értelme van, az otthonra egy gumilövedékes pisztoly/puska. Elmész a boltba, oszt megveszed. Kész.

Keress rá: Keserű Onesta, Keserű Omerta, Keserű Pitbull

30-50 ezerért már kapsz egy otthonvédelemre kiváló, engedély nélkül otthon tartható gumis fegyvert, ami a betörők 99%-a ellen elég (mert nem atombombával, de még csak nem is éles fegyverrel jönnek soha).


Vadászengedéllyel könnyebb/gyorsabb/olcsóbb fegyverhez jutni mint sportlövőivel. Ha van vadászként otthon fegyvered, akkor még nem kell elmenni vadászni se. Otthon tarthatsz puskákat. Sportlövőivel pisztolyokat is, de otthonra egy puska is jó (sőt jobb is, mint egy pisztoly). Magyarországon több mint 50 ezer embernek van vadászengedélye. Szerinted van 50 ezer vadász az országban? Segítek, nincs, nagyon sokan azért váltják ki hogy lehessen otthon 2-3 éles puskájuk (golyós, sörétes; pumpás soklövetű, stb.)


4:

A küzdősport nem egyértelműen ér többet, mint egy jó fegyver. Késeltek már meg bokszolókat, birkózókat is. Gázpisztollyal pofánlősz valakit és fél órára megvakul. A fegyveres társaság is legalább ugyanolyan mókás, mint egy küzdősportos társaság.


3:

Te meg abszolút értetlen vagy. Nem kaphatna mindenki fegyvert! Aki elmúlt 18/21 éves, büntetlen előéletű (!), van fegyvervizsgája és átmegy a pszichológiai teszten, az kaphasson.


Szlovákiában is bárkinek lehet fegyvere b@sszátok meg a fenti feltételekkel és ott sincs vérfürdő, pedig ugyanannyi a cigány és a szlovák társadalom a magyarhoz egyik leghasonlóbb. Az 5 millióból lassan fél millió embernél van fegyver és az 5 milliós lakosságra lassan 1 millió éles lőfegyver jut, mégsem borult fel az élet.

2014. márc. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

#8-as:


Pár éve már olvasgatom az "internyet" hasábjait, és évről évre, változó intenzitással mindig összefutok a fenti témával. Van aki pártolja, ellenzi, és vannak az értetlenek. Mára már nem állok le egyel sem vitázni, mert nincs értelme. Az elmúlt 10 évben egyre több a sötét, de majd csak kivilágosodik... A kérdezőnek csak ismételni tudom magam, mint ahogy a #7-es hozzászólásomban is írtam: Szerezz vadászvizsgát, majd vegyél egy jó puskát. Ez a leggyorsabb egyben legegyszerűbb mód, hogy otthonra éles lőfegyvert kaphass. Habár az új módosítások miatt kötelező lesz a tanfolyam, meg a gyakorlat, de csak a hasznodra válik. Fegyverszekrényt meg hegesztesz egyet össze, vagy veszel egy sima lemez öltözőszekrényt (fából is lehet a szekrényed, csak a lényeg, hogy a huzamosabb számottevő külső erőhatásnak ellenálljon).

2014. márc. 18. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

9:

Mivel kéne vitázni? Én is azt mondom, hogyha éles fegyvert akar, akkor a legolcsóbb hogyha vadászengedélyt szerez.

2014. márc. 18. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!