Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Elveszett 3 fontos kártyám,...

Elveszett 3 fontos kártyám, pótlásuk?

Figyelt kérdés

Személyigazolvány, MÁK utazási igazolvány és bankkártya. Ha esetleg megtalálják, hol jelentik be/hogy tudom átvenni?

Nem tiltottam le a bankkártyát, de 1 forintra csökkentettem a napi használati limitet; az úgy jó, nem? (A letiltás és újraigénylés költséges folyamat, azonban a limiteket ingyen lehet módosítgatni.)

Leírjam esetleg ide a bankkártya számát/szig. számát? (Nyilván csak részletet belőlük, de ha valaki megtalálja, be tudja esetleg belőle azonosítani.)

Ha valaki talál 3 ilyen kártyát, az írjon privátot, és esetleg részleteket az azonosítókból, hogy be tudjam azonosítani, az enyém-e. Az eltűnés városa: Budapest

A személyigazolványt 1500 forintért tudom pótolni, utánajártam. A bankkártya viszonylag hamar lejár, szóval ahelyett már úgyis nemsokára újat kell igényelni. Viszont elvileg valami rendőrségi jegyzőkönyv kell a MÁK-kártya újraigényléséhez, ez hogy működik? Kell a szülő jelenléte a rendőrségen? (még nem vagyok 18 éves)


2014. márc. 5. 14:29
 1/5 A kérdező kommentje:
OK sztornó az egész. Meglettek, a benti nadrág zsebében. :D A jó fene tudja, hogy kerülhettek bele.
2014. márc. 5. 15:03
 2/5 piriiiiii válasza:
Ha egyszer mégis elveszne valamid ---> okmányirodában kell újat igényelni.
2014. márc. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 piriiiiii válasza:
Illetve, ha még iskolás vagy, akkor az iskolában is jelenteni kell.
2014. márc. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, a személyi és társai tudom, hogy az okmányiroda hatásköre. Viszont ha tényleg elveszne a MÁK-kártyám, bajban lennék, mert az ellenőrök nem fogad(hat)ják el a rendőrségi jegyzőkönyvet (most a BKK-nál utána jártam, elvileg a kormányrendelet nem engedi meg nekik ezt). A MÁK pedig nem ad sürgősségi papíralapú igazolványt, kb. 21 nap az ügyintézési idő, annyi idő alatt küldenek újat. (plasztikkártyát). Amúgy mázli, mert tegnap reggel még nem is tudtam, hogy nincsenek meg, úgyhogy jó, hogy nem futottam össze ellenőrrel. Tegnap délután jöttem rá, hogy gáz van, és kerestem a cuccokat, mint az őrült (ma meg egy vészvonaljeggyel a kezemben blicceltem amúgy, nem kellett kilyukasztanom, nem büntettek meg).
2014. márc. 5. 17:02
 5/5 A kérdező kommentje:

Az újraigényléshez viszont tényleg kell rendőrségi jegyzőkönyv. Ahhoz kell felnőtt, hogy a rendőrségen kiállítsák ezt nekem?

(Az okmányirodához tudom, hogy kell, meg még anyakönyvi kivonat és társai.)

2014. márc. 5. 17:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!