Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Fel lehet valahogy lépni...

Fel lehet valahogy lépni ingyenes internetes szolgáltatás ellen?

Figyelt kérdés

Vegyünk pl. egy ingyenes fórumot. Mondjuk, hogy az üzemeltetője, moderátora stb. lekezelőn és bunkón bánik a felhasználókkal, ok nélkül diszkriminál, megkülönböztet egyéneket és efféle sérelmeket okoz.


Van ilyenkor bármi kereseti lehetőség (pl. fogyasztóvédelem), vagy csak annyi a lehetőség, hogy abbahagyjuk a használatát? Bár utóbbi is egy megoldás, csak büntetés nem lesz belőle.


2014. febr. 17. 15:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Abbahagyod.
2014. febr. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%

Amúgy illusztrálom azt, amit kérdeztél: én a saját házamban hozok egy szabályt, hogy mindenki csak lila ruhában léphet be. Szerinted engem ezért majd beperelhet a szomszéd, mondván, hogy ő zöld ruhában szeretne HOZZÁM átjönni?


Ha én létrehozok egy oldalt, akkor olyan feltételhez kötöm a használatát, amilyenhez akarom a törvényi kereteken belül. Azért, mert az az én tulajdonom. Ha az origo azt mondanám, hogy minden regisztrációt töröl és az újraregisztrálás feltétele az, hogy feltölts magadról egy videót, amiben bohócruhában fejen állsz, akkor ahhoz is joguk lenne. Majd legfeljebb nem fogod ezt megtenni és nem használod az oldalt, mert ahhoz meg neked van jogod.

2014. febr. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
53%

Bár az előttem szóló következtetése jogos, azonban más véleményét, vallását, stb nem ildomos mások előtt piszkálni még akkor sem ha az egy nicknév. Erre vannak a moderátorok, kvázi megmentik a támadót egy pertől. Ha ez nincs, ráadásul a moderátor száll be a ringbe, az már kimeríti a kompromittálás fogalmát.


Vagyis ha a szomszéd zöldben akar átjönni, azt nem beengedem és az udvaromon agyonütöm, hanem be sem engedem, vagy kitessékelem tettlegesség nélkül, utána meg kulcsra zárom a kaput.

2014. febr. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem az origóról van szó, és nem politikai dologról, csak véletlenül épp a politika alkategóriája a jog. Maradjunk a dolog jogi oldalánál, de azért megjegyzem, hogy a politikában is rendszeresen fellépnek az ellen, aki nyíltan sérteget, ha kell, épp a törvényt igazítják, hogy meg lehessen ezt tenni.


Ha a zöld ruhás példánál maradunk, ha például sértésnek számítana valaki előtt zöld ruhában mutatkozni, akkor valószínűleg senkit nem érdekelne, hogy kinek a háza vagy kertje.


A fogyasztóvédelem is hasonlóról szól. Nem hiszem, hogy törvénytelen silány minőségű árut eladni, mégis fellépnek ellene.


Ha azt mondjuk, hogy lehet silány minőséget árulni, csak nem megtévesztő módon, akkor például a netes példára átvezetve lehetne pl. kötelezni az ilyen fórumokat, hogy a regisztrációs nyilatkozatba ne csak azt írják bele, hogy a moderátornak mindent szabad, hanem azt is, hogy beleértve sértő, igazságtalan, diszkriminatív stb. megnyilvánulásokat is. És persze ha az adott szolgáltatás ügyfélszolgálatot tart fenn, vagy legalábbis elérhetőséget ilyen célból, akkor legyen kötelessége az oda érkezett panaszokkal foglalkozni.

2014. febr. 17. 16:24
 5/5 anonim ***** válasza:
a saját oldaladon bárkit úgy sértegethetsz, ahogy akarsz
2014. febr. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!