Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Fel lehet engem ezért jelenten...

Predator14004 kérdése:

Fel lehet engem ezért jelenteni? (többi lent)

Figyelt kérdés
Írtam egy könyvet a "Dead Space" nevű játék világából ugyan ezzel a címmel és nagyjából ugyan azokkal a szereplőkkel (hangsúlyozom nagyjából) és nagyjából (ismét csak hangsúlyozom)ugyan azokon a helyszíneken, engem az Electronic Arts, a játék kitalálói fel tudnak engem ezért jelenteni ha publikálni szeretném?

2014. febr. 11. 19:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Hali, szerintem föl, mi lenne, ha átírnád a neveket? Bár tartalmi egyezésekbe is bele tudnak kötni, de simán lehetnek véletlen hasonlóságok, szóval talán, mondom talán de nem biztos, az nem számít, de én tényleg nem tudom.
2014. febr. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
*Ja és hát ha meg nagyon olyan, akkor ne tedd közzé,ozt annyi:D:D:D
2014. febr. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A történet nagyon más
2014. febr. 11. 19:33
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha komolyan foglalkoztatna akkor nem itt kérdezősködnél.
2014. febr. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
És ha át írok egy-két történetet akkor is?
2014. febr. 11. 19:56
 6/7 tomala ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy pénzért publikálod-e. Ide tartozik a reklámbevétel is.

Ha nem, pl. csak kirakod egy blogra, akkor csak levetethetik.

Ha viszont jövedelmet is szerzel vele, akkor elvileg nem csak a büntetőeljárástól, hanem a kártérítési pertől is lehet tartani.

Egyébként a szerzői jogi törvény szerint ha nem ugyanaz a szereplők, helyszínek neve, de felismerhetően egy másik szerző szellemi termékéről van szó, az is megvalósítja a szerzői jogi jogsértést.

2014. febr. 11. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Szóval, hogy ha csak netre ki rakom akkor nem büntethetnek meg?
2014. febr. 12. 19:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!