Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mire számíthatok? Mi fog...

Mire számíthatok? Mi fog járni így nekem és mi nem?

Figyelt kérdés

Március 6-al lejár a munkaszerződésem (megszüntették a telephelyet), a cég még él. Viszont most februárban kezdődik a lombik programunk. Március 6 után ha bejelentkezem a munkanélkülibe, mi jár majd így nekem terhesség alatt és szülés után? Orvosi ellátásra így biztosított leszek?

Nem akarom kihagyni a beültetést, de viszont ha találok is munkát egyből kitesznek szerintem, mert nagyon sok orvoshoz járással jár.


2014. febr. 9. 10:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha álláskeresési járadékot kapsz, akkor csak az jár. Táppénz, ilyesmi nem. Ha a szülés napján nincs biztosítási kötelezettséggel járó jogviszonyod (munkaviszony), akkor sem terhességi-gyermekágyi segély, sem GYED nem jár, csak GYES (havi bruttó 28.600,- Ft).


Orvosi ellátásra addig vagy jogosult, amíg van érvényes TAJ-számod. Ez többnyire akkor nem érvényes, ha elhagyod (végleg) az országot, és bevonják azt.

Egyébként érvényes, és járhatsz orvoshoz.

Viszont, ha nem lesz munkaviszonyod, valamint álláskeresésire sem leszel jogosult, akkor magad után kell majd fizetni egy bizonyos egészségügyi szolgáltatási járulékot egészen addig, amíg nem lesz újból munkaviszonyod. Ezt legelőször a biztosítás megszünését követő 46. naptól kell fizetni, ha előtte a biztosításod legalább 45 napig fennállt. Ha csak 20 napig állt fenn, akkor a 21. naptól kell fizetni. Álláskereséi járadék folyósítása biztosítottságot jelent! Maga az, hogy álláskereső valaki, az nem, csak akkor, ha kap is ellátást alatta.

2014. febr. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Mindez azóta annyiban változott, hogy márc. 6-án a munkaszerződésem megszűnésének napján, délután tudtam meg, hogy sikerült a beültetés, így már 13.hetes terhes vagyok és még egy havi munkanélküli segély fog járni június 4-ig.
2014. máj. 9. 19:06
 3/3 A kérdező kommentje:
Esetleg valaki tud valamilyen tippet hogy hogyan lehetnék jogosult a tgyás-ra, és/vagy a gyed-re. Azt tudom, hogy ha esetleg valaki vállalkozó bejelentene, az nekem nagyon sok pénzbe kerülne.
2014. máj. 9. 19:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!