Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mennyi idő alatt készül el...

Mennyi idő alatt készül el egy igazságügyi orvosszakértői vélemény?

Figyelt kérdés
Tudom, tág lehet, de kb?? Mi a normális, ha nem büntetőjogról van szó, és nem übersürgős?
2009. dec. 7. 17:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet hogy már a régészek is érdeklődnek hogy mi történt.Egy-két balegyenes nyoma után el sem tudom képzelni hogy lehet szak véleményt írni hónapok után.
2009. dec. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nyilván mindenki magából indul ki, de itt, kedves válaszoló nem látleletről van szó, hanem igazságügyi orvosszakértői véleményről. A google-ban utánanézhetsz, mi a különbség a kettő között!
2009. dec. 7. 20:08
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha a bíróság rendel ki szakértőt, akkor általában 30 nap alatt kell elkészíteni, ha te maszekban csináltatsz ilyet nem tudom. De ha így akarod, akkor figyelmezetetlek, hogy az egy perben csak okirati bizonyíték lesz, nem fog szakvéleménynek minősülni, inkább a bíróságtól kérd szakértő kirendelését.
2009. dec. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értelmes választ!

Pont, hogy azt szerenénk eldönteni, (miután az egészségügyben teljesen laikusok vagyunk), hogy kell-e, lehet-e, érdemes-e bíróság elé vinni az ügyet! És nem tudom, hogy az ügyvédünk bénázik-e ennyire, vagy valóban ennyire bonyolult az ügyünk.

2009. dec. 8. 12:01
 5/5 anonim válasza:
Egy igazságügyi orvosszakértő ha magánuton csinálod , mindenképen ugy csináld hogy . Önnek lehetősége, hogy készíttet egy igazságügyi orvosszakértői véleményt közjegyzői eljárásban, ami mindenképp függetlennek tekintendő. Aztán annak ismeretében indít peres eljárást. MIvel ezt ha közjegyző csinálja azt elfogadják a biróságon is. Ha nem közjegyzővel csináltatod nem ér sokat. Attól függ mennyi papirt kell bekérni akorháztól van hogy 60 nap is mire elkészül. A közjegyző kb 150.000 Ft ez a közremőködési dijja. Az orvosszakértő pedig hát kb 250-300e ft. Szóval kb 450.000 Ft. Ha szerencséd van és neked ad igazat az orvosszakértő akkor mehet pereskedni ami az ügyvédi dij kjb 250-300e Ft. Aztán még 100.000 Ft az hogy elmegy a biróságra. Minden egyes birósági meghallgatés ujabb 100.000 Ft amit te fizetsz. Szóval nem olcsó mulatság de ha nyered a pert több milliot is lehet nyerni vele. Persze bele is kell ölni kb 1 misit .
2023. okt. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!