Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Feltétel nélküli alapjövedelem...

Feltétel nélküli alapjövedelem? Ez jó dolog, ez megoldhat bármit?

Figyelt kérdés

[link]


A sztori ugye nem új keletű, most megint hírekbe van. Mindenkinek jár egy kis pénz alanyi jogon, így aki munkanélküli, az se hal éhen teljesen feltétlen.


Működhet ez? Vagy csak ostoba ábránd?


Én nem vagyok eléggé jártas az adó és pénzügyekbe, hogy ezt átlássam.


2014. jan. 12. 14:26
 1/10 anonim ***** válasza:

Ostobaság az egész.

Szerinted ki termelné ki?


Én biztos nem fogok azért dolgozni, hogy eltartsak 10 tagú cigány családokat.

Tartsa el őket, aki támogatja ezt a szociális demagógiát.


Meg egyébként is, inflációt okozna...

2014. jan. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Már kismilliószor leírtuk, hogy nem jó semmire.
2014. jan. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

1. Ez a költségvetés 40-50%-át lezabálná. Ennyit nem lehet nélkülözni csak úgy.

2. Valószínűleg így a most dolgozni nem akaró egyének, még annyira sem akarnának, tehát még kevesebb embernek kéne kitermelni ezt a hatalmas pénzt.

3. A tervezetek szerint a terhes nők többet kapnának mint a jelenlegi minimálbér. Hadd ne említsem, hogy ezentúl egyes családokban az lesz az elvárás, hogy a lánynak már 15 évesen gyereke legyen.

4. Ettől csak az infláció nőne hosszútávon.

2014. jan. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

[link]


"A kezdeményezés célja, hogy minden állampolgárnak alanyi jogon juttasson az állam a tisztes megélhetéshez elegendő alapjövedelmet (ez legalább az átlagbér 60%-a, azaz legkevesebb 84.000 Ft)."



Ennek a baromságnak a kitalálói szerintem azzal sincsenek tisztában, hogy Magyarországon egy átlagember 80-90 ezret keres (ha egyáltalán van munkája és tényleg keres ennyit).

Lehet, hogy Judapesten teljesen átlagos a 150 ezer forintos átlagbér, de vidéken nem fognak dolgozni, ha kapnak 84 ezret.

2014. jan. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Jó, ha van, aki ezt megtermeli. De nincs. Egyes arab olajállamokban viszont ez már régóta létezik.
2014. jan. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Jó, ha van, aki ezt megtermeli. De nincs. Egyes arab olajállamokban viszont ez már régóta létezik."


Ott sincs túl sok haszna, ugyanis nem sok értelme van semmittevésre nevelni a népet.

Egyelőre az olajból és külföldi vendégmunkásokból tudják fenntartani ezt a rendszert, de ha elfogy az olaj és hazamennek a vendégmunkások, akkor összeomlik a gazdaság és ott állnak majd egy rakás semmirekellővel, akik nem akarnak dolgozni, mert az évek alatt beleszoktak, hogy nem kell nekik a FNA miatt.

2014. jan. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
17%
Látszik, hogy ti még életetekben egy bötüt nem olvastatok az alapjövedelemről, és többen egész ostoba fasiszta szemszögből közelítik meg a kérdést. Először járjatok utána, mi ez, honnan finanszírozható, mik az előnyei és a minimális hátrányai, aztán lehet fröcsögni.
2014. jan. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Látszik, hogy ti még életetekben egy bötüt nem olvastatok az alapjövedelemről, és többen egész ostoba fasiszta szemszögből közelítik meg a kérdést. Először járjatok utána, mi ez, honnan finanszírozható, mik az előnyei és a minimális hátrányai, aztán lehet fröcsögni."


Te meg életedben nem olvastad a Nincs rá elég pénzünk, akkor sem ha fejre állsz c. könyvet, ugye?

2014. jan. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

"Látszik, hogy ti még életetekben egy bötüt nem olvastatok az alapjövedelemről"


Olvastam, nem állt össze, kérlek világosíts fel. Ezzel az arrogáns fszkodó kommenttel nem teszel hozzá a beszélgetéshez.


Én pont hogy meg szeretném érteni a támogatók álláspontját.

2014. jan. 12. 16:58
 10/10 anonim válasza:
Itt van egy cikksorozat, ami alaposabban megvilágítja a dolgot: [link]
2014. jan. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!