Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A füves cigit szívását mért...

A füves cigit szívását mért büntetik?

Figyelt kérdés
Hisz az alkoholnál és a sima ciginél nem károsabb!

2014. jan. 10. 19:43
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
44%
Mert ostobák.
2014. jan. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
40%

"De, károsabb. "


Soha ne hazudj, Kedveském! A hazugság hiteltelenné tesz.

2014. jan. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
30%

"Soha ne hazudj, Kedveském! A hazugság hiteltelenné tesz."


Akkor te miért hazudsz, Szméagol?


Teljes mértékben nyilvánvaló, hogy a füves cigi gyorsabban leépíti az embert, mint az alkohol. A 4 füves ismerősöm például mind 30 év alatti, olyan embert viszont még nem láttam, aki 30 év alatti lenne és teljesen felőrölte volna őt az alkohol, hiába ivott akármennyit is.

2014. jan. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
58%
Mind kettő káros ha napi rendszerességgel fogyasztjuk és mértéktelenül.Ha be tartjuk a heti egy alkalmat akkor egyik sem vészes,sőt szerintem még jó is egy kis lazítás.Amúgy a mértéktelen alkohol az hamar haza vágja az embert szervezetét,bele is lehet halni.Meg fizikai függőséget okoz.A fű meg pszichikailag okozhat gondokat ha rendszeres a fogyasztás.Meg valóban egy lúzer lesz az ember úgy,hogy mind kettő káros:).
2014. jan. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim válasza:
95%

A drog rossz értem?! Ilyen a jó Magyar ember ezt annyira imádom hogy el se hiszitek:DD

Sajnos ez lett belénk "ültetve" hogy a fű az rossz,mert a házi pálinka bizonyára egészségesebb,meg a detoxikáló.

Őszintén még egy betépett embert sem láttam hogy agresszív lenne vagy bármi hasonló,alkoholistákból annál inkább.

Amúgy hogy ne legyen off,azért büntetik mert jelenleg egy szar országban élünk,ami a kormánynak meg a politikusoknak köszönhető,sosem értettem hogy mi lehet rossz egy növényben ami a földből nőtt ki teljesen természetesen.

2014. jan. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
11%

Komoly életbeli párhuzamot vélek felfedezni itt, a gyk-n. Van ugye az az évszázados megfigyelés, hogy a történelem többek között azért van, hogy tanuljunk az elkövetett hibáinkból, de mégis mintha nem tanulnának belőlük az emberek. A fiatalokat mindig figyelmeztetik a szülők, hogy ne kövessék el az ő gyerekkori hibáikat, mégis valahogy senki nem hisz a tapasztaltabbaknak és mindenáron elköveti a saját hülyeségeit, mint ahogy a szülők is elkövették egykor.



A gyk is ilyen: hiába van kiírva minden kérdés feltevése előtt, hogy olvasd el az előző kérdéseket, hátha már valaki adott rá választ, mindenki 5000x kiírja ugyanazt a kérdés. Ez a kérdés is rengetegszer volt már, és itt részletesen megvitatásra került: http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__torvenyek-jog__16049..



"Minden káros ha nem tartjuk a mértéket!Megiszunk napi 2 liter pálinkát az is káros!"



Igen, de a lényeg itt a káros mennyiség nagysága. Az alkoholnál könnyű tartani a mértéket, mert mindenki tudja, hogy milyen hatása van két korsó sörnek, és így tudjuk szabályozni a hatását. A fűnél ez nem ilyen egyszerű. Ott már teljesen kiszámíthatatlan, még egy rendszeres fogyasztónál is, hogy sokat kell-e szívnia ahhoz, hogy elkábuljon, vagy már egy slukktól beáll.



A fű ezenkívül pszichoaktív szer. Az alkoholtól nem fogsz őrültségeket hallucinálni, hacsak nem a pálinkát vedeled pohárszámra, vagy abszintot iszol.


A fű hamar leépíti, elhülyíti, motiválatlanná és megbízhatatlanná teszi az embert. Érdemes szakértők véleményére hallgatni:


[link]



Az alkoholizmusról annyit, hogy meg kéne érteni, hogy attól, hogy van mondjuk 20.000 alkoholista, van 9.000.000 alkalmi használó, akinek semmi baja nem lesz tőle. A füvesek meg általában nagyrészt elhülyülnek.

2014. jan. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

" 20.000 alkoholista"


800.000 alkoholista van, 350.000 heti alkalommal fogyasztó.

2014. jan. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim válasza:
Utolsó előtti: Nem értem miért kell az ilyen drogprevenciós csávókra hallgatni mindenáron,egyébként az igaz,hogy van aki re lelkileg nincs jó hatással,én se azt mondtam hogy olyan "menő" mindennap szívni,csak annyit akartam hogy a mérték a kulcs mint sok minden másnál
2014. jan. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Utolsó: tudom, és nem is állítom, hogy a fű az magától az ördögtől való irtandó gonosz lenne, de akkor is más és nehezebben betartható a mértéke, mint az alkoholnak. A fű egy kiszámíthatatlanabb anyag. És nem drogprevenciósoktól szerzem az információkat, hanem szakértőktől, akik ezzel foglalkoztak egész életükben, mint pl. Csernus. Kire kéne hallgatnom, ha nem rá? A törvényeket is szakértők véleménye alapján hozzák meg. OK, ha nem bíztok abban, hogy Mo.-n ez a helyzet, nézzetek szét másfelé. Sehol nem engedélyezett a fű széleskörű használata, talán Uruguayban egyedül. Egyébként puszta logikával is be lehet látni, hogy ellentmondásos az, miszerint az állam szabotálná a fű legalizálását: hiszen annak az állam lenne a legnagyobb nyertese (jövedéki adók). Mégis, lemondanak erről a bevételről és nem engedélyezik, pedig ők csak jól járnának. Nyilván azért van így, mert belátják, hogy hosszú távon nagyobb a kockázat, mint az előnyök.
2014. jan. 11. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

"hanem szakértőktől, akik ezzel foglalkoztak egész életükben, mint pl. Csernus. Kire kéne hallgatnom, ha nem rá?"


Csernus maga is szív ezt-azt, ha már nem, akkor is szívott keményen valamikor.


Amúgy más szakértők is vannak, akik egész életükben ezzel foglalkoztak, és dekriminalizálnák....

2014. jan. 11. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!