Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért büntetik most már a...

Miért büntetik most már a lomizókat is?

Figyelt kérdés

Most olvastam, hogy egy új törvény szerint a lomtalanításkor kitett tárgyak egyből a lomtalanító tulajdonába mennek át, ezért ha más elviszi (a lomisok), az lopásnak számít, és előfordulhat, hogy akár súlyosan büntetendő üzletszerű lopásnak is. Miért nem hagyják, hogy a hátrányos helyzetűek is valamiből meg tudjanak élni?


[link]


2013. szept. 25. 18:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%

Jártál már Budapesten akkor amikor lomtalanítás volt?

Ott ülnek a széken, egy karóval a kezükben mert őrzik a szemét dombot, amíg a testvérek hoznak (lopnak) egy furgont amivel elszállíthatják a kiválasztott árut.

Ilyenkor szerencsére csak territóriumukba behatoló fajtársaikra támadnak, azaz a konkurenciára, de akár egész éjjel megy a hangos szóváltás, esetleg a verekedés is.

Inkább dolgozni menjenek, ne lomizni...

2013. szept. 25. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 SimkoL ***** válasza:
100%
Gyere le hozzánk falura és nézd meg mit hagynak maguk után. Én kirakom 'szépen' utána 10m2-t terítenek be azzal ami tényleg lom, a fáradságot már nem veszi, hogy összepakoljon.
2013. szept. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Én is láttam ezeket az anomáliákat Pesten, de gondoltam, hogy ezek a szerencsétlenek is éljenek meg valamiből.
2013. szept. 25. 18:37
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Lomtalanítás alatt sok bűncselekmény történik, azért.


Az emberek sokat panaszkodtak a lomtalanítókra, mert nem tudnak viselkedni.

2013. szept. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy ideális világban nem lenne semmi baj. DE...

Cigányok már odasátoroznak egy héttel a lomtalanítás előtt, egész nap/éjjel ott kiabálnak, szemetelnek, isznak. Ilyenkor a környéken is több lopás/betörés történik. És persze beszólnak az arra sétáló embernek mert miért ne. Lomtalanítás után hatalmas szemétdombot hagynak maguk után (csikkek, törött borosüvegek, stb)

Mi nagyon örülnénk ennek a törvénynek.

2013. szept. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
"Jó" helyről tájékozódsz. A lomizásra már egész maffia épült rá. Ne gondold, hogy azt a szegények, rászorulók viszik el.
2013. szept. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az előttem szólók leírták, saját territóriumot építenek a retkesnyakú bodzaszedő felicigányok ilyenkor a hulladék köré, vigyázzák mint a pitbull a gumicsontot, és a szokott módon viselkednek (belekötnek, megvernek mindenkit aki elmegy mellettük, köpködnek, káromkodnak, üvöltöznek mint a vadállatok az erdőben). A lomtalanításos környék ilyenkor életveszélyessé válik. Mindenesetre szórakoztató nézni ahogy a sok patkány marakodik a szemeten.

Szerintem igenis kell egy ilyen törvény, ezeknek a férgeknek nincs helye civilizált emberi társadalomban.

2013. szept. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
13%

Szarrágók még a kukásokra is irigyek bakker!Na, még egy ok, amiért nem csípem már ezt az országot(sajnos).Amilyen aljas, méltánytalan hozzáállást tanusítanak itt a nehéz helyzetben lévőkkel szemben, az túltesz mindenen!

Na meg valahol gazdagéknak kell ám a szemét is, 2 fillért is meg kell b..ni röptiben, kell még pár luxuslakás...

2013. szept. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
22%
Mondjuk, akkor azt kellene csinálni, hogy a lomot szétosztani a rászorulók között.Akkor kapnának belőle, ami kell, de nem lenne módjuk széttúrni.
2013. szept. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Kib*szott nagy rászoruló az akinek furgonra telik... :D :D
2013. szept. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!