Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Most létezik a megélhetési lopás?

Most létezik a megélhetési lopás?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, régebben 20 ezer forint volt a határ.

Most mi a helyzet? Nekem valaki azt mondta, hogy eltörölték a 20 ezer forintot. ez igaz?



2014. jan. 5. 18:36
 1/3 anonim ***** válasza:

A megélhetési lopás nem egy jogi fogalom.

Amiről beszélsz az a vagyon elleni bűncselekmények szabálysértési értékhatára. Ami 20 ezer forintról valóban fel lett emelve 50 ezerre.

2014. jan. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A megélhetési lopás egy szociológiai kategória, amelyet a lopások fajtáinak besorolására használnak. Ebből a felosztásból egy társadalom működésének, helyzetének különféle tulajdonságait lehet vizsgálni.

Amire te gondolsz, az viszont egy jogi fogalom, e szempontból a lopás bűncselekmény, amelyet más szempontok szerint osztanak fel. Egy ilyen szempont a lopott dolog pénzben kifejezett értéke.

2014. jan. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 VZ2 ***** válasza:
Most 2021-ben létezik. Finom agresszióval prórbálnak meg rávenni pl. az Etele téren, hogy adj nekik pénzt, mert terhes a felesége stb. Amikor mondod, hogy nem tudsz segíteni, akkor felháborodik, hogy nem akarsz. Aki eleve a hátam mögé áll be 20 centivel és ott kezd el pofázni, azt legközelebb gázspray-vel lefújom. Most kaptak egy pizza szeletet, meg egy 0,5-ös cappy-t, mert remegett a lábam. Nem volt szándékom, de a megfélelmlítés maitt adtam át a kajám. A rendőrség ezt leszarja. Nem foglalkozik vele. Ilyen módon én és a többi, akivel ezt megcsinálják tartják el ezeket az ingyenélőket.
2021. nov. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!