Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tehet legálisan egy ember...

Mit tehet legálisan egy ember ha megtámadják az utcán vagy bárhol?

Figyelt kérdés
Gondolok én futáson kivül arra, hogy pl. késsel "hadonászhatok"-e, sokkolót,viperát,gázfegyvert használhatok-e és ilyenekre. Ti mit javasoltok ha megtámadnak mit tegyen az ember?
2009. nov. 28. 18:16
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

én is pesti vagyok amúgy, és mondjuk szerintetek ha barátnővel megyek akkor ugyebár nem célszerű a futás, tehát kipakolás jön, de mi van akkor ha nincs nálunk semmi értékes? akkor meg jól szétvernek


egyébként köszönöm a válaszokat

2009. nov. 28. 21:29
 12/13 anonim ***** válasza:
Mindegy, csak balesetnek tűnjön.
2009. nov. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Fuss, Forrest, fuss!

Legális eszköztárad kimerül azokban az eszközökben, amikkel a légynek se nagyon árthatsz, de legalábbis ha már kettő zümmög, akkor biztos nem.


Erre azért van szükség, mert amikor felszabadultunk az orosz hadsereg által - amit pl. '56-ban tévesen megszállásnak gondoltak egyesek és csak géppisztolyokkal lehetett ezt kiverni a fejükből - oda kellett figyelni, hogy az ilyen tévedésekre még gondolatban se kerülhessen sor többet. Azóta csak annyi változott, hogy kevesebb a rendőr és nagyobb a számára várható ellenállás, ill. a politikusok gondoltak arra az esetre is, ha ők, vagy családtagjaik kerülnének félreértésbe és bűnözőnek hinnék őket: a bűnözőknek tehát vannak jogai.


Következésképp:

1. mivel gyenge a felszerelésed és rutintalan vagy, továbbá hátrányban...

2. a rendőr nem fog sietni, mert több hátránya, kockázata, papírmunkája van belőle és ha odaleszel, akkor is van elég adófizető birka, akiből fizetést kap...


... húzzá' (nyúlcipőt) és közben gondolj erősen a szülőhazám, önvédelem, közbiztonság szavakra.

2009. dec. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!