Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a véleményetek a magyar...

Mi a véleményetek a magyar állatvédelemről?

Figyelt kérdés

Szeretném tudni, hogy az embereknek mi a véleményük erről a területről. Hogy milyen megoldásokat tudnátok elképzelni, mit javasolnátok? Milyen büntetést adnátok érte?

Ha lehet normális válaszokat írjatok!

Köszi


2009. nov. 28. 16:46
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

mindenesetre mivel hozzád hasonló nemtörődöm vak emberekkel van tele az ország, ezért tartunk ott ahol.


amúgy állatkínzásért börtönbüntetés róható ki, csak általában a bíróságok felmentik az embereket a legtöbb esetben.

2009. nov. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
26%
Értem, értem, de ha kevesebb állat lenne akkor azt hiszem, hogy mindenki jól megfontolt szándékkal venne magához cicát, kutyát és nem fogja bántani, de az érvem sem rossz nem? Amerikába azt hallottam más a helyzet tehát ezekre a gondokra is van törvény...
2009. nov. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

nem csak kölyök állatokat bántanak.

nem ez a megoldás ez iszonyú hülye hozzáállás. Nem azért kínoznak mert sok a kóbor állat.

nem vagy véletlenül liberális párti?

2009. nov. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
54%
Akkor M.országon kellene egy olyan szervezet ami kivizsgálná ezeket az eseteket csak akkor valami törvényt is kellene rá írni.
2009. nov. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
van rá törvény.
2009. nov. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Törvény van (Ávtv. plusz ugyebár a Btk.), csak nem jól működnek. Amerikában másképp működik, de ott erre van is pénz, és komolyabban veszik (lásd.: "állat rendőrség"), és az elkövetők szemét nem mentik fel, és nemcsak mondjuk 20.000 Ft-tal büntetik meg. Egyébként a börtönt, mint büntetést megpróbálnám, lehet utána kétszer meggondolná, hogy mit csinál az állatokkal.

A másik pedig véleményem szerint, aki egyszer az állatokkal így kegyetlenkedik embertársaival egy idő után megteszi.

Az, hogy a gyerekek is kínoznak már, a neveléshiányát is felveti bennem, és lehet az otthoni példát is viszi magával a gyerek. Nem konkrétan arra gondolok, hogy az anya, vagy apa állatokat kínoz, hanem egymás között veszekednek és akár dulakodnak is, és a gyerek, mint kezdő előbb a védtelen állatokon próbálja ki, majd pedig a gyermektársain és így tovább...

2009. nov. 28. 18:44
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
engem nagyon feltudnak dühiteni az ilyenek szegény állatokat kinozák komolyan mondom az ilyeneknek minimum 15 évet adnék most lelehet pontozni de nekem ez a véleményem!!
2009. nov. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Ők szimpatikusnak tűnnek:


[link]

2009. nov. 29. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Van olyan fejlett (arányaiban), mint az embervédelem. Pedig az állatok (kedvtelésből tartottakra gondolok) után sokkal kevesebb adóforint folyik a kasszába.
2009. dec. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!