Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tudom, h nagyot vétettem de...

Tudom, h nagyot vétettem de megbántam és mindent elkövetek, h jóvátegyek mindent, mit kaphatok ezért?

Figyelt kérdés

Amit most leírok ,tudom,h nagyon nagy szemétség többek szemében de kérek mindenkit,h írja le ha tudja h mit kaphatok a tettemért.

A szüleim bármit tettem jót az életemben nemtetszésüket fejezték ki ,semmi sem volt jó ahogyan tettem.A deviza miatt mi is elvesztettük a házunkat pedig még bírtuk törlesztettünk.Nem árverezték el de minusszal eladtuk a faktoringgal együtt a különbözetet törlesztjük.a szüleim azt mondták szégyenlik h hagytuk elúszni a házat bár ők jól élnek nemsegítettek,és elfordultak tőlünk.Albérletbe kerültünk egyedül a család nélkül gyerekekkel.Mivel a munkám elvesztettem a csőd miatt a neten elkezdtem árulni műszaki cikket olcsón ami persze nemvolt a birtokomban ,de gondoltam megveszem és többért eladom legalább kis bevételem legyen ne rakjanak utcára az albiból is.pár hónapig csináltam sajnos olyan ráfizetéssel,h 25 embernek se gépet se pénzüket nem tudtam visszautalni,mert sokkal drágábban bírtam megvenni mint ahogyan ők megrendelték tőlem.Pedig én annak is örültem volna ha gépenként csak 5000ft hasznom lett volna.két-három ember pénzéből tudttam fedezni a gépet.sokan vagyis 25-en feljelentettek.Én marha amikor kijöttek a rendőrök h kihalgassanak úgy megilyedtem,h elvesztem a gyerekeimet,h hazudtam nekik.Mostmár nembírtam ezt a terhet cipelni végig kapcsolatban voltam a rendőrökkel,és elmondtam nekik h nagyon sajnálom,h hazudtam nekik ,és h ezt az egészet csináltam a vád ellenem üzletszerű sikkasztás .egy forintot nem költöttem magunkra csak ráfizetés volt ez nekem és nem olyan szándékkal kezdtem árulni a neten,h valakit is átverjek.Amint munkahelyem lesz mindenkinek szeretném visszafizetni a pénzét .Nagyon kérem h ne szidjanak itt ezért ,tudom h megérdemlem ,bár már így is elég amit kaptam kapok.Arra szeretnék választ,h mi lesz ezután és mit kaphatom a bíróságon.Soha nem volt ügyem és nem is lesz,köszönöm előre is a hozzászólásokat.


2013. dec. 13. 06:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Az okok, hogy miért kerültél ebbe a szituba lényegtelenek. Azaz a hitel, házelbukás. A szándékosság mások félrevezetésére fenn áll. Még akkor is, ha azt mondod utólag akartad megvenni. Továbbá hatóság félrevezetése is. Szar a helyzet, de ez nem jelenti azt, hogy így kellett volna. Megbánás? Ok. Visszafizeted a pénzt? Alap, és enyhítő, bár valószínű köteleztek volna rá. Szerintem felfüggesztett börtönnel megúszod. Kb 2 év. Bár értékfüggő. Hülye voltál, ismerd el, mond h munkát keresel, abból megfizeted a kárt, szánod bánod. Talán nem lesz nagyobb baj.
2013. dec. 13. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm és tényleg megbántam sajnos mindennel együtt 1500000ft lesz ezt nemdolgozhatom le közmunkán vagy részletfizetéssel ?
2013. dec. 13. 08:25
 3/7 anonim ***** válasza:
Másfél milla? Akkor lehet a felfüggesztett sem játszik, csak a börtön. Az sok. Szándékos, üzletszerű...
2013. dec. 13. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
de én nem akartam senkit átverni csak eladni venni és mivel két három ember pénzéból tudttam egyet venni ezért gyült így ösze vagyis felhalmozódott .nem szeretnék börtönbe menni és soha még egy megyet sem szedtem le seholsem és csak segítettem ha bírtam másokon
2013. dec. 13. 09:02
 5/7 anonim ***** válasza:
Az mindegy hogy milyen voltál. Másokat átvertél, haszonszerzés céljából gyanus nem adóztál blabla. Sok ez így. Ha szerencsés vagy felfüggesztett. Ha nem letöltendő plussz kártérítés ill perköltség. Tudtad mit csinálsz!
2013. dec. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
persze a mindegyet úgy értsd, hogy mint első ügyed igaz enyhítő, de igazából minden más helytálló. Nem kis érték volt. Üzletszerű stb.
2013. dec. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Másfél millióért azért még nem kerülsz börtönbe, de amit tettél, az bűncselekmény, nincs mit mentegetni rajta.
2013. dec. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!