Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogosult vagyok ápolási díjra...

Jogosult vagyok ápolási díjra vagy ápolási segélyre? Melyik lenne jobb és miért?

Figyelt kérdés
Édesanyám hallási fogyatékos egyedül kommunikálni nem tud mert hallókészülékkel sem képes megérteni amit mondanak neki (77) éves úgyhogy mindenhová kísérni kell. Én viszont munkanélküli vagyok és semmilyen jövedelemmel nem rendelkezem.

2013. dec. 10. 17:23
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
A legjobb az lenne, ha elmennél dolgozni, és adóznál az államnak, és nem a 77 anyádat kellene arra használni, hogy kibújj a munka alól. Hova kell kísérni egy 77 öreg asszonyt? Szerintem csak otthon ül egy 77 éves (persze ez az öreg üzlet emberekre nem vonatkozik), keze lába meg van, tehát semmibe nincs korlátozva otthon. Erre nem adnak semmit, ez a tipikus magyar munkaundor, erre egy kis 3 hónapos közmunka meg 40E Ft jár.
2013. dec. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
46%

[link]


Ha jól értelmezem jár neked a díj, de ne számíts nagy összegre (az alapdíj 29500-).

Én nem szeretnék olyan cinikus lenni, mint #1 , de ez tényleg csak átmeneti megoldás lehet, több nem.

2013. dec. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Az elsőnek üzenem: hol a munkahely? Írd meg és holnap már ott is vagyok. A túl képzettség bélyege van rám sütve ezért nem kellek sehová - 2 éve-.


Hová kell kísérni egy 77 éves asszonyt? Ha az utcára megy kísérhetem mert ugye nem hall. Mindenhová ahol ügyet kell intéznie, vásárolnia, sőt még az orvosokhoz is mert elég komoly szívbetegsége is van. Képzeld még a vizsgálatokon is bent kell lennem és mindent látok, már nem egyszer el is ájultam közben. Látni még lát a 6- os szemüvegével. Tegyél gyurmát a füledbe -mind a kettőbe- és menj el szépen bevásárolni majd megtudod...



Nem ebből akarok megélni, csak átmeneti megoldás lenne addig még a pénteken szívműtéten átesett apám felépül.



Ne ítélj, hogy ne ítéltessél!

2013. dec. 10. 21:12
 4/7 anonim ***** válasza:

A második válaszoló által linkelt törvényből én nem azt értelmezem, hogy járna neked az ápolási díj, a súlyos fogyatékosságra vonatkozó TELJES mondat ugyanis így hangzik:

"...ha állandó és tartós gondozásra szoruló

súlyosan fogyatékos...", tehát a súlyos fogyatékosság nem elégséges feltétel, mellette az is kell, hogy állandó és tartós gondozásra szoruljon. Olyanok szokták megkapni, akiket mosdatni, pelenkázni, etetni kell.

2013. dec. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Tisztelt kérdező!


Csatlakozok az előttem szólóhoz. Segélyezettként akarsz élni? A beteg anyádon keresztül próbálsz jövedelemhez jutni?


Számomra felfoghatatlan, hogy 2 éve nem dolgozol "nem találsz munkát". Erre nincs mentség. Van munka, csak oda kell menni.


Én 21 éves vagyok, de amikor munka kellett, MINDIG találtam. Vízibiciklit árultam, WC-t pucoltam, fagyasztókamrában fagyit pakoltam... Szóval ne gyere a kifogásaiddal, menjél el dolgozni, és keresd édesanyádnak a nyugdíjat. Én is ezt teszem!

2013. dec. 10. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Persze a 20-as éveimben engem is felvettek mindenhová de közel az ötvenhez a szívritmuszavarommal meg a beteg csípőmmel sehová sem kellek. Közmunkára ki akart küldeni az önkormányzat csak előtte elküldtek egy alkalmasságira vittem a kis könyvecskémet magammal és a doki elképedve kérdezte magát akarják kiküldeni az utcára söpörni? Emelni egyáltalán nem tudok állni is csak 30 percet, legalább óránként fel kell állnom a székről és járkálnom 10-15 percet. Nem segít sem kenőcs, sem fizikóterápia, sem a gyógytorna.


Úgyhogy várom az állásajánlatokat: Bér-TB-munkaügyi ügyintéző, szoftverüzemeltető és újrakezdő rendszergazda-programozó pozíciókba. Vidéki vagyok úgyhogy főként Dél-Pest és környéke érdekel.


Mielőtt még valami okos beírja, hogy nem itt kel ingyen hirdet TUDOM hirdetem is magam és pályázom is főként a Közszférában mert a KFT-k még arra sem méltatnak, hogy elutasító levelet írjanak.


Fehér bőrű vagyok és az egész családom is az ezért hátrányos helyzetben vagyunk... aki nem tudja, hogy mire gondolok az kérem ne írjon semmit.

2013. dec. 11. 12:11
 7/7 anonim ***** válasza:

Tisztelt kérdező!


Van még 13 éved kitalálni a nyugdíjig. Remélem találsz munkát.

2013. dec. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!