Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen büntetésre számíthat...

Milyen büntetésre számíthat az, aki ál rendőrnek adja ki magát, sőt intézkedni is próbál, ittasan?

Figyelt kérdés

Tegnap este egy elektromos biciklivel megállt mellettünk egy ittas személy. A következő párbeszéd zajlott:


"

- Jó estét kívánok. Rendőrség! Maguk mit csinálnak itt?

* Jó estét Uram! Egy igazolványt tudna mutatni?

- Biztonsági szolgálat! Maguk mit csinálnak itt?

- Persze!

Elkezdte előkotorni az "Okmányok" feliratú okmánytartóját. Az elejét mutogatta majd megkértem, hogy nyissa ki, hogy bele tudjak nézni. Taj kártya, személyi, és egy kék cetli amin az "Ön rendőre" felirat volt olvasható, és persze a "Biztonsági cég" igazolványa ahol dolgozik/vagy dolgozott. Mondtam neki, hogy ez semmi, ez nem rendőrségi igazolvány. Sehol nem láttam az azonosítószámát se az "Okmányok"-ban sem a ruházatán, ráadásul rettentően alkoholos szájszaga volt. Ezt közöltem is vele. Majd jött a szöveg, hogy "nagyon rá...tok". Mondtam neki, hogy ezért eléggé megütheti a bokáját ha kihívom az igazi rendőröket. Srác aki velem volt, tanult egy két évig jogot, jómagam is járatos voltam egy kicsit a témában, így nem volt semmi gond.

Többszöri próbálgatása után, hogy mit csinálunk ott annyit mondtam: "Nem kötelességem magának válaszolni".

Majd megkértük, hogy üljön vissza a biciklijére és menjen tovább.


Szóval keresem azt a paragrafust, ahol erről rendelkeznek.


2013. nov. 16. 14:03
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
De ha ennyire járatosak vagytok a jogi témában, akkor ezt miért itt kérdezitek meg? Keressetek rá a jogtárban, az esetet meg jelentsétek a rendőrségen.
2013. nov. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A járatosság annyiban kimerült, hogy valódi rendőr -e vagy nem. Látom muszáj lesz megkeresnem. Gondoltam, hátha valaki tudja fejből.
2013. nov. 16. 14:22
 3/6 A kérdező kommentje:
Azért nem jelentem, mert egy részeg biztonsági őr a pia miatt össze-vissza beszélt. Nem történt tettlegesség, sőt max ittas vezetés biciklivel. A rendőr sem tud vele mit csinálni, meg nem is maradna a helyszínen míg kiér. Feltartóztatni nincs jogom, mert nem követet el "semmit".
2013. nov. 16. 14:26
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát, akkor meg mi a probléma? Nem értem.
2013. nov. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ha még egyszer összefutnák vele, és újra rendőrnek adná ki magát, legalább tudnám tájékoztatni az ide illő paragrafusról. Mert még Mindig ez a kérdés.
2013. nov. 16. 16:20
 6/6 anonim ***** válasza:

A történetet olvasva a jogosulatlan címhasználatra gondolok. Az, hogy intézkedni is próbált, nem tudom, hogy von-e még maga után valamit.

A kérdés, hogy csak be volt rúgva és azért adta ki magát rendőrnek egyszer, vagy hogy ezt rendszeresen szokta-e művelni, ahogy régebben egy csomó trükkös tolvaj tette. Az utóbbi miatt mindenképp hívjatok igazi rendőrt, ha legközelebb ismét játssza Kojak-et. Az igaz, hogy feltartóztatni szabálysértés miatt nem lehet, viszont a kiérkező zsarunak személyleírást tudsz adni róla.

2013. nov. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!