Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A költségvetési törvényt...

A költségvetési törvényt milyen többséggel fogadja el a magyar Országgyűlés?

Figyelt kérdés

Valami miatt kétharmadra gondolok, de egyelőre nem találtam semmit a szavazással kapcsolatban. Akkor a főszabály érvényesül, miszerint egyszerű többség kell?

Kérem, hogy aki képben van, segítsen ki. Előre is köszönet.



2013. nov. 10. 19:43
 1/7 anonim ***** válasza:
52%
A Magyarország 2014. évi központi költségvetését megalapozó egyes törvények módosításáról szóló törvény általános vitája 2013. november 5-én zajlott, ezek után a benyújtott módosító javaslatokról lesz egy részletes vita,majd ezek után szavazás előtt egy záró vita. Ha nincs gyorsított eljárás akkor ezek hetes intervallumokban zajlanak le. Azaz, holnap lesz a részletes vita róla. Szavazás pedig előreláthatóan rá egy hétre.
2013. nov. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
50%+1 szavazat.
2013. nov. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy ezeket leírtad, csak én nem konkrétan a jelenlegi törvényjavaslat vitájának állására lennék kíváncsi, hanem arra, hogy ha az Országgyűlés megszavazza a költségvetési törvényt, akkor azt milyen szavazataránnyal tudja megtenni? Van-e külön törvényi rendelkezés, hogy valamilyen speciális többség kell (pl. kétharmad, négyötöd, minősített többség, stb), vagy nincs, és simán csak a főszabály érvényesül, vagyis egyszerű többség kell? Engem ez érdekelne tulajdonképpen.
2013. nov. 10. 19:59
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A költségvetés elfogadásához egyszerű többség kell.
2013. nov. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Sarkalatos törvénynek minősül. Amihez 2/3 kell. Ez a törvény a T/12513-os, a teljes lista pedig itt van a főtitkárság oldalán:


[link]


Ezt a végén találod.

2013. nov. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Na, király. Egyik kétharmadot mond, másik egyszerű többséget. Közben végül is az egyszerű mellett döntöttem, legalábbis a sarkalatos törvények sorában nem találtam a költségvetési törvényt. A Költségvetési Tanács működését igen, de a kettő, ugye, nem ugyanaz.
2013. nov. 10. 22:43
 7/7 anonim ***** válasza:
28%
Törvényjavaslatok, melyek egyes szakaszainak elfogadásához a jelenlévő országgyűlési képviselők 2/3-ának igen szavazata szükséges -címszó alatt találod, alulról a harmadik.
2013. nov. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!