Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha átvertek egy aukciós...

Ha átvertek egy aukciós oldalon, magánszemélyként tehetek fizetési meghagyást?

Figyelt kérdés

Apródon rendeltem egy telefont, előre küldtem a pénzt, de az eladó nem küldte a telefont (elküldte, csak lenyúlta a posta, állítása szerint).

36000 Ft volt a telefon ára.

Levelezés, minden megvan, sőt adatok is vannak. Tehetek fizetési meghagyást magánszemélyként magánszemély ellen? Vagy ez csak cégeknél működik? Valamint feljelenteni érdemes, ha lehet tenni fizetési meghagyást?


2013. nov. 8. 12:07
 1/5 ATiNemRadeon válasza:

Véleményem szerint mivel sima postai csomagként lett feladva, követhetetlen. Az, hogy "lenyúlta a posta" nagyon szar duma, szerintem te is tudod hogy csak vetítés. Beszélj először a postával, hogy lett e a címedre feladva ilyen levél, vagy sem, ha kell menj be a legközelebbi postázóba igazolványokkal. Ha valóban feladta, akkor annak nyoma kell, hogy legyen, és akkor tényleg egy éles bal kanyarnál leesett a platóról a cucc, de szerintem vajnyi kevés rá az esély, hogy a posta hibázna. Pláne, ha ajánlottan adta fel, akkor végképp követhető. Nekem is volt már csomag ami 2 hétig hánykolódott, de végül csak ideért, én is gyanakodtam az eladó iránt, de a posta volt kivételesen a ludas. Tehát először járd körbe a posta felöli részt, utána jelezd az illetőnek, hogy feljelentést fogsz tenni, ha nem utalja vissza a vételárat. Ennyi. Ha nem utalja, tedd is meg.


Remélem tudtam segíteni, üdv.

2013. nov. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ezt a kört már lefutottam, mivel a családban van postai dolgozó, azt mondta, hogy nem adtak fel semmit a nevemre. Az eladó meg nem tudja már, hogy hol van az ajánlott szelvény.

Szóval tudom, hogy nem lett feladva.

Írtam már neki párszor, ő mindig mondta, hogy utalja, amint tudja. De majdnem kerek 1 hónapja vettem a telefont, azóta semmi. Már nincs kedvem tovább várni.


A feljelentést valamikor megteszem. De azért érdekelne engem a fizetési meghagyás, mert ahogy tudom, az biztosan be lesz hajtva, és gondolom rövidebb idő alatt, mint egy feljelentés-tárgyalás..stb.

2013. nov. 8. 12:38
 3/5 anonim ***** válasza:

A fizetési meghagyást nem teszik, hanem kiadja a közjegyző.

Természetesen lehet, de ha per lesz esetleg belőle, neked kell bizonyítani.

2013. nov. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"de ha per lesz esetleg belőle, neked kell bizonyítani."

Mit is? Ott van a levelezésben: a fickó elismerte az átvételt, ígéretet tett a pénz visszaküldésére.

2013. nov. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen, ezeket az üzenetváltásokat elmentettem, és ki is nyomtattam. De csak ígérget.

A jövő héten megyek intézem az ügyet.

2013. nov. 16. 15:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!