Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szándékos emberölés. A törvény...

Szándékos emberölés. A törvény szerint mikor?

Figyelt kérdés

Erre gondoltam:

[link]


Ha én a SAJÁT lakásomba mérget töltök 4 pohárba és kirakom az asztalra. NEM hívok meg senkit. Betörnek hozzám, a betörő megissza a mérget, akkor az is kvázi szándékos(?) emberölés?

Hiszen a saját birtokomon azt töltök a saját poharamba/üvegembe, amit szeretnék. Ha senkit nem kínálok meg vele ill. nem értékesítem, addig a józan ész szerint nem áll fel az emberölés szándéka.


2013. nov. 5. 09:04
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Egy dolog hiányzik a példádból: mi van, ha Te előre tudod, hogy valaki be fog jönni (jogellenesen ugyan) de meg fogja inni, ami a pohárban van...


Jobb hasonlat: megyek az utcán egy bontatlan üveg porral, leteszem, ameddig bekötöm a cipőmet. A szomszédom felkapja, szaladni kezd. Én lelövöm. Na, így azért más, nem?

2013. nov. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

"Egy dolog hiányzik a példádból: mi van, ha Te előre tudod, hogy valaki be fog jönni (jogellenesen ugyan) de meg fogja inni, ami a pohárban van..."


Csakhogy ebben nem lehetsz biztos, nem tudsz egy ismeretlent betörésre kényszeríteni...


"Jobb hasonlat: megyek az utcán egy bontatlan üveg porral, leteszem, ameddig bekötöm a cipőmet. A szomszédom felkapja, szaladni kezd. Én lelövöm. Na, így azért más, nem?"


Nem. A jó példa ez: Otthon se vagy majd amikor be akarok törni hozzád akkor az általad szándékosan telepített kerítésre mászás közben megcsúszik a kezem és felnyársal az oszlop. A kérdés: Szándékos emberölés volt-e, hiszen azt azért telepítetted, mert arra számítottál, hogy valaki bejönne a kertedbe...

2013. nov. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Biztosan tudta, hogy be fognak törni hozzá, minden cikkben ez áll. Ne változtassuk meg a helyzetet, csak hogy jobban jöjjön ki belőle valaki.


A kerítéses analógia azért nem jó, mert a kerítés célja nem az emberölés, a méregé meg igen. Ellenben nem indokoltad, mit tartasz pontatlannak az én példámban. (Az én példámban az ember még védhetőbb, mint a borosgazda, mert ő biztosan csak a tettest veszélyeztette ezzel)

2013. nov. 6. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Az, hogy a te példádban konkrétan arról beszélsz, hogy megölsz valakit.

Az én példámban pedig arról, hogy egy általam telepített védelmi eszköz öl meg valakit.


A kettő nem ugyanaz és ezt te is tudod :)

2013. nov. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!