Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szándékos emberölés. A törvény...

Szándékos emberölés. A törvény szerint mikor?

Figyelt kérdés

Erre gondoltam:

[link]


Ha én a SAJÁT lakásomba mérget töltök 4 pohárba és kirakom az asztalra. NEM hívok meg senkit. Betörnek hozzám, a betörő megissza a mérget, akkor az is kvázi szándékos(?) emberölés?

Hiszen a saját birtokomon azt töltök a saját poharamba/üvegembe, amit szeretnék. Ha senkit nem kínálok meg vele ill. nem értékesítem, addig a józan ész szerint nem áll fel az emberölés szándéka.


2013. nov. 5. 09:04
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Tehát a belinkelt esetben a gyilkos az aki ellopta a bort és értékesítette, hiszen ezzel más embert is megölt!


A gazda ártatlan, mert el voltak zárva az üvegek. És nem adta oda senkinek azokat!

2013. nov. 5. 09:06
 2/14 anonim ***** válasza:
18%

Olvass vissza ezt kiveséztük már tegnap egy párszor. A libsik és akik még sose dolgoztak azok szerint másnak joga van ellopni mindened, neked kussolni van jogod, a normális emberek szerint pedig amiért megdolgoztál azt a saját földeden megvédheted.


A Magyar törvények minő meglepő nem csak az önvédelmet teszik lehetetlenné, hanem a magántulajdon védelmét is, így olyan dolgokba belekötve, hogy a saját földeden se önthetsz át vegyszert jelöletlen flakonba miatt fogják meghurcolni emberünket. Sajnos kis hazánk törvényei lakosságellenesek, és a bűnözőket védik. Ez van.

2013. nov. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
#2 vagyok: Bár az észérv azt mondaná, természetesen a poharas példádra is van a csodás jogrendszerünkben kitétel, tehát nem, nem öntheted át 4 pohárba cask ha felcímkézed, hogy az méreg...
2013. nov. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Andizsuzsi ***** válasza:
Egyrészt kettes leírta a választ, ha te jelöletlem bármilyen edénybe mérget teszel, akkor te vagy a felelős azért, ha abból bárki iszik. Ha pedig direkt azért öntötted bele, hogy igyon belőle, akkor az bizony szándékos is. Ez van.
2013. nov. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

De átfedések csak vannak. Nem egy parkba (közterületre) töltök ki mérget, hanem a saját otthonomba!


Ha valaki betör, az bűncselekményt követ el. Ergo maga a mérgezést felülírja, hogy az illető bűncselemény elkövetése közben SAJÁT MAGÁTÓL (saját maga itta meg, nem én vagy a gazda itatta meg vele) kerül veszélybe.


A törvényhozásban ezt is mérlegelni kéne...

2013. nov. 5. 09:55
 6/14 anonim ***** válasza:

Kellene, de mint mondtam ez magyarisztán. Az, hogy mi a logikus, minek kellene lennie illetve, hogy mi a törvény valójában az két teljes mértékben különböző dolog.


Egy másik kérdéshez ezt írtam telefonról, ez írja le legjobban a véleményem (a sok hiba a telefonról írás miatt van):


en gyorsan kicsereltem az izzot a bejaratnal, nehogy a sotezben megusse a betoro a labat, meg raktam egy vigyazz lepcso tablat a lepcso aljara nehogy kitorje a nyakat. felcimkeztem a penzes dobozt is, nehogy osszezavarjam szegenyt a keresgelessel.


komolyra forditva a szot: szerintem a magantulajdon szent, ha oda bejon valaki legyen jogom es eszkozom agyonloni. kulfoldi peldakbol latszodik h az emberek nem kezdik el halomra loni egymast, de a bunozes dramain csokken. aki nem akarja megvedeni a tulajdonat az ne tegye, varja a rendoroket vagy amit akar, de alljunk mar meg, az h valaki az eletem munkajaba tor be a szemelyes terembe, megolheti azokat akiket szeretek, vagy csak elviszi a csalad tartalekait es ehhez a torvenyek asszisztalnak az nagyon nincs rendben.


az esetrol meg az a velemenyem h tuilzasba esett, en konnygazas aktiv vedelmi rendszert szereltem volna fel vagy kamerat, viszont a betoro szegett torvenyt, o hatolt be, aztan o adott el mergezett bort masoknak. magyarisztan torvenyei azerint viszont o a hunyo.


az utcan is ha megtamadnak ket eszkoz van csak amivel vedekezhetsz. gazspray vagy gazpisztoly, viszont ha a pisztolyt hasznalod ami nem halalos eszkoz, nem tud serulest okozni akkor miutan kisirtak magukat kozlik h te tamadtal, elveszi a jard a fegyvered aztan kiadja a lakcimed a tamadoidnak. csodalatos orszagban elunk.


a rendorseg nem eleg eros tenni az emberek vedelmeert de nem is feladatuk, csak a bunuldozes es bunmegelozes, kozbiztonsag fenntartasa, nem az egyen es egyen elketenek munkajanak megvedese. nem lehet ott mindenki mellett es minden mellett rendor, de vedekezeshez meg elvesznek minden eszkozt a neptol.


ezuton is gratulalok a torvenyhozoknak.

2013. nov. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nekem ez a Sándor meglehetősen barnának tűnik.
2013. nov. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Egy ciggerrel megint kevesebb. Csak sajnos így igen lassan halad a project, jó ha évi egy kettő elhullik.
2013. nov. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Olvasd el a BTK "méreggel való visszaélés" részét. Nem tölthetsz ki a SAJÁT lakásodban a SAJÁT poharadba SAJÁT mérget. Már ezzel törvényt szegsz. Nem kell agytrösztnek lenni, hogy rájöjj, miért. Rádjön a cifra, elpattansz budira, 10 perc múlva egy halott feleség és 3 halott kisgyerek a négy pohár mellett. Megvannak a tárolási szabályai, és mivel veszélyes anyag, törvényben vannak lefektetve. Se pohárba, se hordóba nem lehet tölteni.
2013. nov. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nincsen feleségem, se gyerekeim.
2013. nov. 5. 11:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!