Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ebben az ügyben köteles...

Ebben az ügyben köteles vagyok fizetni?

Figyelt kérdés
Tehát a helyzet az,hogy a munkatársam letört (nem szándékosan) egy alkatrészt az egyik étteremről azonban a kamera azt vette fel hogy én elsétálok az üzlet előtt így mindkettőnket behívtak Tanúként mivel pénzt követeltek tőlünk mert az egyik rendőr felismerte valamelyönket. Így ő megkeresett és jegyzőkönyv és minden nélkül kérték a pénzt . Na most én intézkedtem és bírósági ügy lett belőle így a munkatársammal behívtak minket mint tanúkat . Lefolyt az ügy megkapta a rendőr a büntetését. Ez történt kb 4 hónapja azonban egy héttel ezelőtt jött egy olyan levél közjegyzői kamarától hogy követelések : xy ezer forintot fizessünk be 15 napon belül különben perré alakul. Na már most nekem mint Tanúnak ki kell e fizetnem ezt a követelt összeget vagy nem vagyok köteles? Mi történhet ha nem fizetem ki előveszik a volt ügyet és az alapján döntenek ? Ha jól sejtem ez egy külön ügy akar majd lenni azonban a tulajdonos aki követeli a pénzt a nyomozó ügyészségen tárolt számla alapján követeli .

2013. nov. 4. 16:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha nem fizeted be, automatikusan perré alakul.
2013. nov. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem alakul automatikusan perré, ne beszéljünk már hülyeségeket!

Ha ellentmond az adós 15 napon belül, akkor - ha a jogosult keresetet ad be a bíróságra - perré alakul, egyébként meg jogerőssé válik, és végrehajtható lesz, pont, mint egy bírósági ítélet.

Ez a fizetési meghagyás lényege.

2013. nov. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
tehát ellentmondást kell benyújtson ?!
2013. nov. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Igen, hacsak nem akarja, hogy jogerőre emelkedjen, és végrehajtható legyen az fmh.

Ha ellentmond, akkor per lesz, persze, ha azt elbukja, annak a díját is ki kell fizetni, szóval...

2013. nov. 5. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Csak azt nem értem ,hogy ha tanúként szerepeltem akkor hogyan követelhetik tőlem a pénzt ? Illetve fel van tüntetve hogy a közjegyző nem vizsgált(ák)a a követelés jogalapját vagy valami hasonló . Magyarul ez olyan mintha én bemennék azt mondanám hogy ő és ő ezt csinálta van egy számlám amivel bizonyítom és küldik a követelő levelet. Emlékeim szerint meg a bíróságon is azt mondtam hogy odaadtam a munkatársamnak a szerszámot amivel dolgoztam és ő mozgatta meg az alkatrész én pedig láttam. Több tanú elmondása szerint a felvételen csak az látható hogy én elmegyek egy zöld színű szerszámmal az épület előtt és az alkatrészt is ugyan olyan színű szerszámmal törték le . Ez alapján mégis hogyan követel amikor volt vagy 4 egyforma színű szerszám azon a munkahelyemen . Megjegyzem a felvételt azóta sem láttam sehol
2013. nov. 5. 07:35
 6/8 anonim ***** válasza:

De értsd már meg, a fizetési meghagyásnak ez a lényege! Nem tudom, hányszor írjam még le!

Kéri VALÓSZÍNŰSÍTI a követelését (nem ugyanaz, mint bizonyítani!). A közjegyző csak alakilag vizsgálja a kérelmet, tartalmilag nem.

Ha az adós ellentmond, akkor per lesz, és rendesen, a bíróság előtt kell bizonyítani, stb.

Ha nem mond ellent, akkor pedig jogerőre emelkedik, és végrehajtható.

Így akarják a kis ügyekben (1.000.000,- Ft alatti követelésnél kötelező!) enyhíteni a bírósági ügyterhet, hogy ne kerüljön minden csipcsup ügy azonnal a bíróság elé.

2013. nov. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Bocs, kitörlődött egy rész, tehát a jogosult beballag egy közjegyzőhöz, kéri a fizetési meghagyás kibocsátását, és valószínűsíti a követelését. (Nyilatkozik, hogy vannak bizonyítékai, de nem kell bemutatnia őket.)
2013. nov. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Így már értem :) köszönöm !
2013. nov. 5. 11:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!