Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen jogi lépést lehet...

Milyen jogi lépést lehet tenni egy szórakozóhely üzemeltetője ellen, ha nem engedik be az embert, pedig sem teltház nem volt, sem a ruházattal nincs gond, és még ittas sem volt?

Figyelt kérdés
Nagyon gusztustalannak tartom,hogy csupán fejre válogatják az embert. De még csúnya sem vagyok,és mégsem engedtek be,egy B.P.-i szórakozóhelyre.......
2013. nov. 3. 18:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%

Semmit.

A tulaj azt enged be akit akar.


Győrben például sok szórakozóhelyre nem engedik be a cigányokat, mert akkor elpártolnak a fogyasztó vendégek.

Annyit mondanak nekik, hogy privát esemény folyik.


Persze, lehet valami libsik elkezdenének kavarni, de jogi lépéseket nem tehetnek.

2013. nov. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
én nem vagyok cigi...... mégsem engedtek be.... és volt 20 e ft nállam,amit máshol költöttem el igy.... akkor máskor esetleg az ilyen gesztusért,egy b. riadót nekik. :)
2013. nov. 3. 18:09
 3/14 A kérdező kommentje:
de amúgy természetesen nem a tulaj nem engedett be,hanem az egyik alkalmazottja. biztonsági ember.
2013. nov. 3. 18:10
 4/14 anonim ***** válasza:
95%

A biztonságisnak megmondja, hogy kit engedhet be.


Lehet, hogy túl fiatal vagy?


Vagy nem olyan stílusú emberek járnak oda, mint te?

2013. nov. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
nem vagyok túl fiatal,illetve olyan emberek járnak mint én.... nem tudom mi a francért nem engedett be.... zártkörü bulira hivatkozott.... szánalmas,és ráadásul egy ismert szórakozóhely.....
2013. nov. 3. 18:21
 6/14 anonim ***** válasza:

Akkor szimplán bunkó volt, vagy nem tudom.


Ha sem cigány nem vagy, sem trógernak nem nézel ki, beillesz a vendégek közé, akkor nem értem...

2013. nov. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
na ez az... szerintem fejre megy a dolog nagyon... egyszerűen bunkó gyökér.
2013. nov. 3. 18:26
 8/14 anonim ***** válasza:
25%

"A tulaj azt enged be akit akar. "


Hát azért ez nem így van ! -.-


Akkor a parlamentbe sem engedhetné be a kormány az ellenzéket, vagy a szupermarketbe sem engednének be romákat.


NEM ! Egy cégnek kötelessége minden ügyfélnek az igényeit kielégíteni, ha az fizetőképes ! Mert kartelezés, maffiagazdaság lenne és azt a kormány bünteti ! Akkor lehetne az hogy flosztják egymás közt a piacot a cégek


A fogyasztóvédelemhez kell fordulni, telefonon vagy levélben mindent elmondanak !

2013. nov. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
értem. nem is rossz ötlet! :)
2013. nov. 3. 18:50
 10/14 Salamon Bálint ***** válasza:
A boltos is megtagadhatja a kiszolgálást, ahogy a bár is dönthet úgy, hogy nem enged be, mert pl. nem odaillő az öltözeted, ittas vagy, büdös vagy, zárt rendezvény van stb.
2013. nov. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!