Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megbüntethetnek, ha a hosszú...

Megbüntethetnek, ha a hosszú nevemet lerövidítve írom alá?

Figyelt kérdés
Teszem azt Kerekesné Kovács Kornélia helyett csak azt írom, hogy Kerekes Kornélia. (Postai utánvétnél, bankkártyás fizetésnél stb...)

2013. okt. 20. 11:36
 1/10 anonim ***** válasza:
56%

Nem, csak akkor nem fogadják el az aláirásodat, érvénytelennek minösítik. (Pl. a postán nem adhatják oda a csomat/pénzt, mert nem erre a névre jött, az átutálás jogtalan, nem teljesíthetik stb.)


Ha nem tetszik a neved, akkor megváltoztathatod, de most hivatalos helyeken a teljeset kell odaírni.

2013. okt. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
Miért nem így vetted fel a férjed nevét házasságkötésnél? Változtasd meg erre hivatalosan, és akkor el kell fogadják mindenhol. Ez egy kis pénzbe kerül, de ha neked ettől egy életre könnyebb lesz, szerintem megérné.
2013. okt. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
A munkahelyemen a legtöbben csak Kerekesné-t írnak a bizonylatokra (bankkártyás fiz.), több nem is igazán férne. Bár volt egy páciens a 4 év alatt, aki odatömörítette a Kerekes Károlyné Kovács Kornéliát. Kollégám csak nagyítóval hitte el, hogy igen, az egy aláírás. :D
2013. okt. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%

Nem büntetnek meg. Az aláírásodat úgy alakítod, ahogy akarod. Akár csak pár betűt is használhatsz.

Viszont amikor a teljes nevedet ki kell írnod (pl. posta), akkor a Kerekesnét is leírod, majd az aláírást rövidíted csak.

2013. okt. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem büntetnek meg, de én pl csak valamit oda szoktam firkálni, és kész az aláírás... :D
2013. okt. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
okirathanisítás
2013. okt. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen mindegy, hogy mit írsz, lényeg, hogy a te aláírásod legyen.


Ahol egyértelműen látni kell, hogy ki írta nyomtatottal ki szokták írni - itt a teljes kell persze - majd szignózzák és kész. 1000 ember aláírásából jó ha 50 olvasható. nem is ez a cél

2013. okt. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Úgy írsz alá, ahogy akarsz, akár lehetsz XXX is.

A lényeg, hogy az aláírás tőle származzon, és adott esetben sajátodnak ismerd el.

2013. okt. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!:)

Akik válaszát hasznosnak találtam, azoknak nyomtam egy zöldet! :) Köszi!

(Több tízezret ezért nem adnék ki, ezért kérdeztem, hogy büntethetnek-e.)

2013. okt. 21. 19:03
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nemrég volt egy aláírásos kérdés, ott kiderült, hogy akárhogy aláírhatod, a lényeg, hogy sajátodnak ismerd el.
2013. okt. 22. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!