Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy nap kb. háromszor megcsörg...

Egy nap kb. háromszor megcsörgettem az ismerősömet. Azt mondta, hogy ezért feljelent zaklatásért. Megteheti?

Figyelt kérdés

2013. okt. 18. 14:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
bármiért feljelenthet, maximum majd a sünök kinyomozzák h nem történt semmi büntethető.
2013. okt. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen feljelenthet zaklatásért, mivel a jogállamban bárki bárkit bármiért feljelenthet, viszont a kérdés, hogy vádat emelenek-e ellened, vagy kapásból megszüntetésre kerül az ügy.

A zaklatás tényállása és értelmezése alapján, ha valaki kéretlenül beleavatkozik más személy magánéletébe és rendszeresen zavarja ezzel, akkor zaklatást követ el (ezenkívül több más esetre is a zaklatást rá lehet húzni, de ennél a kérdésnél most nem ez a lényeg). Tehát, ha az ismerősöd előtte kifejezetten kérte, hogy ne keresd, akkor ne is keresd, mert ha mindennap párszor csak megcsörgeted, már az zaklatásnak minősül és valószínű meg is állja a helyét a bíróság előtt. Viszont, ha ilyenről nem volt szó, tehát nem kérte tőled, hogy ne keresd, akkor az még nem zaklatás, ha párszor csörgetted, viszont gondolom neked sem esne jól hasonló esetben, ha téged olyan ember zargatna telefonon rendszeresen, akivel nem akarsz beszélni.

Röviden összefoglalva, ha ez egyszeri alakalom volt, tehát valamelyik nap háromszor rácsörögtél, de azóta nem és előtte sem tettél semmi hasonlót, akkor az még nem meríti ki a zaklatást, viszont ha ez rendszeres, tehát egy héten két három nap is csak úgy csörgeted, holott tudod, hogy zavarja, akkor az mindenképp zaklatásnak minősül.


Egyébként meg minek hívogatsz olyan személyt, akit láthatóan nem érdekelsz, sőt, még sértésnek is veszi mindezt? Hagyd a fenébe, annyit nem ér, hogy ilyen hülyeség miatt megítéljenek neked pár százezer pénzfizetést (mivel valószínű priusz mentes embert ilyen hülyeség miatt azért nem fognak lecsukni)

2013. okt. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Most komolyan el tudjátok képzelni, hogy bemész bármelyik hatósághoz/szervhez, és komolyan vesznek ilyennel?

"Jónapot főtörzs/ügyészúr, ez az XY engem kedden felhívott 3x is!!" A portás kiröhögne, nemhogy ebből ügy legyen...

2013. okt. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
2-es válaszoló vagyok: kezdő rendőr koromban rengeteg zaklatásos ügyet kaptam vizsgálóként, pedig sok sok vagyonelleni és kábszeres ügyem is volt mellettük, de ugyanúgy le kellett vizsgálni minden zaklatásos ügyet is! Szóval elhiheted, hogy foglalkoznak vele a rendőrök még akkor is, ha ezek tényleg nem tartoznak a kiemelt ügyek közé
2013. okt. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ezelött kb.egy hónapja nem hívtam fel.
2013. okt. 18. 14:38
 6/8 A kérdező kommentje:
De,ha feljelent,akkor be fognak hívni?Elveszik a telefonom?Amúgy még nem vagyok 18.
2013. okt. 18. 14:40
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy hónapja nem kerested, akkor le fogják szrni az egészet, ne parázz :)
2013. okt. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm.:)

De,ha pl.azt mondja,hogy megkért,hogy ne hívjam fel?Vagy ezt ki bizonyítja nekem,hogy nem mondta,hogy nem hívhatom?

2013. okt. 18. 17:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!