Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi történik, ha a tankötelezet...

Mi történik, ha a tankötelezettséget megszegjü?

Figyelt kérdés

Mi számít megszegésnek, és most mennyi a korhatár? 16-év azt tudom, de közvetlen a 16. születésnap után még kell iskolába menni, vagy a tanév végétől nem kell?

És mi történik, ha egy diák egy betegség/baleset miatt több évet kihagyott az iskolából? Azt kötelező bepótolni? Illetve, lehet-e bepótolni (ingyenesen)?



2013. okt. 17. 16:38
 1/8 A kérdező kommentje:
elnézést: *megszegjük
2013. okt. 17. 16:40
 2/8 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, ilyenkor először az iskola, majd az önkormányzat lép, és a szülőt/gondviselőt büntetik: családi pótlék megvonása stb. De nem emlékszem már pontosan, hülyeséget meg nem akarok írni.

Ha pedig a diákot ilyen súlyos esemény éri, akkor a körülményektől függően magántanulóként kell elvégeznie tanulmányait, illetve bizonyos intézményekben arra is van lehetőség, hogy ott maradjon/tanuljon, de egyéni tanrend szerint. Hogy ezekért kell-e, és hogyan, miként fizetni, nem tudom sajnos.

Nem tudom, mennyit segítettem, remélem, valaki tud pontosabbat válaszolni.

2013. okt. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Kösz, nagyjából segítettél! :) Bár vannak még bizonytalanságok, úgyhogy remélem még más is válaszol. Mert ami nem világos nekem, hogy a diák, aki nem tudta folytatni a tanulmányait tartós betegség vagy balesett miatt, és időközben átlépte a tankötelezettségi korhatárt, na akkor mi van. Pl ha 21 évesen képes ismét tanulni, de ő nem akar érettségizni, akkor kötelezőe neki folytatni/pótolni, vagy csak lehetséges neki?
2013. okt. 17. 17:03
 4/8 anonim ***** válasza:

[link]


Itt elég jól leírják hogy hány óra igazolatlannál mi történik.


Az egyik osztálytáramnak (unokatestvérem) eltört a lába ált. suliban. Meg is kellet műteni, fekvő gipszet kapott és sokáig nem járt iskolába. Mi ezt úgy oldottuk meg hogy iskola után átmentem hozzá, odaadtam neki a házit, ott mindjárt meg is írtuk és megtanultuk. (megbeszéltük a tanárokkal hogy így fogjuk csinálni) és év végén néhány tantárgyból osztályozó vizsgát kellet csinálnia)


Úgy tudom hogy amint betöltöd a 16. életévedet onnantól már nem vagy tanköteles, nem kell megvárnod az év végét.

2013. okt. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm!

A betegséghez/balesethez csak annyit, hogy én tényleg a durvább dolgokra gondoltam, tehát pl ha egy diák 2 évig feküdt kómában. Jójó tudom, ez nagyon szélsőséges, de a törvényt csak szélsőséges esetekkel lehet igazán szemléltetni.

(ja amúgy én nem akarom otthagyni a sulit, meg lógni sem akarok, csak érdekel a téma)

2013. okt. 17. 18:58
 6/8 anonim ***** válasza:
Pár éve a volt biológiatanárom mondta, hogy az osztályába járó gyereket megcsípte egy kullancs és fél (vagy egy) évig kómában volt, és újra kellett tanulni mindent (szó szerint mindent), de ugyan akkor érettségizett mint ahogy eredetileg érettségizett volna.
2013. okt. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hű, ez nagyon durva, sajnálom őt. Hát úgy tűnik mindenre van valódi példa...
2013. okt. 17. 19:16
 8/8 anonim válasza:

A tankötelezettség megszegése elsősorban a családi pótlék megvonásával jár, ha nem változik a helyzet, akkor a tanulót elvehetik a szüleitől és (ha jól emlékszem) állami gondozásba kerülhet vagy felügyelőt rendelnek ki mellé, aki lesi minden lépését.


Minket még 10.-ben figyelmeztettek ezekre, mert akkor szigorították a törvényt a lógósok miatt.

2013. okt. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!