Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Feljelentést tettem egy...

Feljelentést tettem egy ügyben. Most ismét meghallgatnak mint tanút. De nem tudok elmenni az adott napon mert allamvizsgazom. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Tanú
2013. okt. 16. 13:37
 1/7 tetro ***** válasza:
8%
tanuld meg leírni a tanu szót még az államvizsga előtt
2013. okt. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
te meg olvasni [link]
2013. okt. 16. 13:57
 3/7 A kérdező kommentje:
kedves első! bunkó parasztok kiméljenek [link]
2013. okt. 16. 14:01
 4/7 anonim ***** válasza:
54%

Kedves Kérdező! Mindenekelőtt megnyugtatlak, hogy jól írtad le a tanú szót :)

Másodszor pedig, ahhoz a szervhez (rendőrség/ügyészség/bíróság/stb), aki megidézett az ügyben, telefonálj be és kérd az ügyed előadóját, vagy annak felettesét és mondd el neki, hogy államvizsga miatt adott napon nem tudsz megjelenni, ezért másik időpontra lenne szükséged. Ezt természetesen tudomásul veszik és megértik és közösen megegyeztek egy másik időpontban, mivel az államvizsga elfogadható körülmény. A lényeg, hogy ne az adott napon, hanem még előtte szólj és akkor semmi gond nem lesz, ne aggódj!

Továbbá pedig az államvizsgádhoz sikeres felkészülést és sok szerencsét kívánok! :)

2013. okt. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :))))
2013. okt. 16. 14:55
 6/7 anonim ***** válasza:
6%
megérte feljelenteni? nem.
2013. okt. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Utolsó: kötelességed feljelentést tenni, ha valami súlyos dologról tudsz. Akkor is ha kényelmetlen. Az alternatíva, hogy vagy bunkósbottal járunk, vagy hagyjuk hogy az alja elemek még másik száz emberrel is megjátsszák ugyanazt.


Kérdező: ne ijedj meg a rendőröktől, azok is normális emberek. A magánéletben rossz tapasztalatom van velük, de ha hivatalosan kerültem velük érintkezésbe akkor majdnem mindig kulturáltak és segítőkészek voltak, gondolom azért is, mert én is úgy állok hozzájuk.

2014. jan. 26. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!