A végrendelet készítésekor ki kell inkább ügyvéd vagy közjegyző?
Az ügyvéd is jó, a közjegyző is.
A helyedben a közjegyzőt választanám.
A végrendelet érvényességéhez se ügyvéd, se közjegyző nem kell. Amennyiben a végrendelkező a saját kezével írja, lapszámozza és aláírja, akkor a végrendelet érvényes. (Tehát ha valaki végrendelkezik valaki javára, és nála helyezi el a Végrendeletet, akkor ezzel nagy probléma nem lehet.) Más kérdés, ha az örökléssel kapcsolatosan olyan kérdések vetődhetnek fel, amelyekről célszerű hozzáértő személy, leginkább ügyvéd véleményét kikérni. És szintén más kérdés, ha a végrendelkező nem tudja rábízni a végrendeletet valamely örökösre, vagy nem tudja, hogy milyen módját szeretné választania annak, hogy a hagyatéki eljárás során a végrendeletét figyelembe vegyék. (Ezt a célt szolgálja a Végrendeletek Országos Nyilvántartása.)
Összefoglalva:
A végrendelet megírásához (szükség esetén) célszerű ügyvédi segítséget igénybe venni, a nyilvántartásához pedig közjegyzőét (4/2009. (III. 6.) IRM rendelet alapján).
nem kell egyik sem
de aki biztosra akar menni, az közjegyzőhöz megy
az is biztos...
Egyik sem kötelező, de bármelyik jó.
A közjegyzőknek van közhiteles nyilvántartásuk, amit a hagyatéki eljárásban kötelezően ellenőriznek, így nem fordulhat elő, hogy esetleg nem kerül elő a végrendelet. Persze, ezért plusz fizetni kell, hogy oda bekerüljön.
Ügyvédi is letétbe veszi, ha kéred, sőt, ebbe a közjegyzői nyilvántartásba is be tudja küldeni a végrendeletet.
Bármelyiknél megteheted, hogy megcsináltatod, de nem teszed letétbe, hanem hazaviszed.
Ergo: tök mindegy, hova mész.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!